4e afd. 28 juni 1984 66 -36- Voorschiiften en Wenken op 1 april 1982 feitelijk buiten werking zijn gesteld, bestaat de exacte overeenstemming niet meer tussen de minimumverdieping- hoogte, gedeeld door een geheel aantal optreden, en de maximumoptrede. Daardoor is er van uit de bouwwereld aandrang ontstaan om de maximum op- treden iets te verhogen en het aldus mogelijk te maken om ook bij de nieuwe verdiepinghoogte een trap met 13 optreden toe te passen. Daardoor wordt te- vens de trap beter beloopbaar, omdat een grotere optrede - bij gelijkblijvende hellingshoek van de trap - leidt tot een bijbehorende grotere, dus veiliger aan- trede dan voorheen. In tabel 7 zijn de daartoe nodige aanwijzingen verwerkt in reeksen van grens- maten voor traponderdelen, welke maten met elkaar samenhangen. Met de wij- ziging van artikel 91 wordt dan ook beoogd thans de belangrijkste van de ge- noemde grensmaten uit NEN 3509 als bouwvergunnings- (en subsidieverle- ningsjcriterium in te voeren. ARTIKEL 92 Overeenkomstig het in artikel 3 van de Woningwet verankerde principe dat voorschriften omtrent het bouwen van gebouwen, ook met het oog op de brandveiligheid, in de bouwverordening zijn gegeven, zijn thans niet alleen - zoals voorheen - een maximumoptrede en een minimumaantrede voor trappen in de niet-woningbouw gegeven, maar ook een minimum vrije breedte en een minimumbreedte van de tredevlakken. Voor de in de praktijk werkzame bouwkundige heeft dit het voordeel dat hij in het algemeen niet meer in een laat stadium van brandweerzijde met de eis tot het aanhouden van laatstgenoemde minimummaten wordt geconfronteerd. ARTIKEL 94 De maat van 0,10 m wordt vervangen door 50 mm, ten einde aan te sluiten op NEN 3509. Bovendien kan door deze aanpassing het huidige artikel 96 verval- len. ARTIKEL 95 De vrijstellingsbepaling in het tweede lid is nauwkeuriger geformuleerd en duidelijker toegelicht. ARTIKELEN 96 en 97 De onderhavige artikelen kunnen worden geschrapt, aangezien de hierin tot dusver gestelde eisen thans in de artikelen 9192 en 94 aan de orde komen op zodanige wijze dat er meer onderlinge samenhang in de veiligheidseisen voor trappen ontstaat.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 173