4e afd. Zü juni 1984 66 ARTIKEL 99 In het huidige derde lid komt de term 'looplijn' voor in een andere betekenis dan dit woord thans volgens artikel 82 heeft, hetgeen niteraard verwarrend is. Bo- vendien maakt de redactie van het huidige derde en achtste lid het onmogelijk om zonder buitensporig ruimtebeslag een hellingbaan te maken naar bij voor- beeld een onder een eengezinshuis gelegen garage. Om in deze onvolkomen- heden te voorzien is een gewijzigde redactie ontworpen, die zich in feite be- perkt tot een regeling voor hellingbanen van tot bewoning bestemde gebouwen die niet zijn bestemd voor gemotoriseerde voertuigen. Van een regeling van hellingbanen voorgemotoriseerde voertuigen is derhalve afgezien. Ontwerpers van gebouwen kunnen desbetreffende regels o.a. vinden in NPR 2443- 'Parkeergarages'. ARTIKEL 100 In artikel 254, iid 2, ondera, is sprake van de uitgang van een open ruimte buiten het gebouw naar de weg, terwijl hier het als vluchtweg dienen van gangen en trappen aan de orde komt, reden waarom in de wenk voorde toepassing verwe- zen moet worden naar artikel 67, lid 5. ARTIKEL 101 Het schrappen van de mogelijkheid tot het stellen van nadere eisen ter voorko- ming van geluidhinder met betrekking tot liften in tot bewoning bestemde ge- bouwen, welke mogelijkheid tot dusver in lid 5, onder a, werd gegeven, houdt verband met het in werking treden van het Besluit geluidwering gebouwen. De mogelijkheid die tot dusver in lid 5, onder b, werd gegeven tot het stellen van nadere eisen aan de normale maximumafstand tussen de woningtoegang en de dichtstbijzijnde lift, is geschrapt omdat in de praktijk van deze mogelijkheid zelden gebruik werd gemaakt. ARTIKEL lOla Voorgesteld wordt de in lid Ionder a, genoemde maten aan te passen aan de nieuwe NEN 5080. Tevens wordt hiermee een wijze van meten geintroduceerd die overeenkomt met de wijze van meten die elders in de bouwverordening voor de afmetingen van ruimten in gebouwen gebruikelijk is. Zie voorts de nieuwe wenk voor de toepassing van lid Ionder a. ARTIKEL 102 De.eerste zin van de wenk voorde toepassing van lid 2 kan worden gemist, om- dat het gedeelte van de daarin genoemde NEN 3040 dat op woongebouwen be- trekking heeft, inmiddels is vervallen. -37-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 174