4e afd. 28 juni 1984 66 riaal op de een of andere wijze is toegepast, als eventuele nadelige gezond- heidsaspecten bekend zijn. Een voorbeeld in dit opzicht is spaanplaat; de kwaliteit van dat produkt hangt toevallig nauw samen met het voor de gezondheid te verwachten effect daar- van. Met het voorstel tot uitbreiding van het slot van de wenk voor de toepassing van lid I wordt beoogd de aandacht te vestigen op een eventueel wenselijk optreden van burgemeester en wethouders, voor het geval het gebruik van as- besthoudende bouwmaterialen niet voldoende wordl beperkt door andere re- gelingen dan de bouwverordening (bij voorbeeld de Silicosewet, de Warenwet, de Arbeidsomstandighedenwet en de komende wetgeving op het gebied van milieugevaarlijke stoffen). Terughoudendheid is echter geboden. In het algemeen mag namelijk worden aangenomen dat de andere regelingen toereikend zijn. Bovendien kunnen ver- vangende materialen ook tot problemen leiden, waardoor de bewoner van de regen in de drup komt. ARTIKEL 153 Bij de verschijning van NEN 3509 'Trappen in woningen en woongebouwen - Definities en afmetingen' is NEN 3266 'Houten trappen in woningen' door het Nederlands Normalisatie-instituut ingetrokken. Daarom is in het onderhavige voorstel de verwijzing naar NEN 3266 zonder meer geschrapt. ARTIKEL 165 De onderhavige wijziging heeft betrekking op het herstel van een drukfout, ten gevolge waarvan de wenk voorde toepassing van artikel 165, lid 4, abusievelijk is aangeduid als wenk voorde toepassing van lid 3. ARTIKEL 171 De onderhavige wijziging heeft betrekking op het herstel van een drukfout, ten gevolge waarvan de wenken voor de toepassing van lid 7, onder b, en lid 7, on- der c, abusievelijk zijn aangeduid als wenken voor de toepassing van lid 8, on- der b, en lid 8, onderc. ARTIKEL 173 De onderhavige aanvulling van de toelichting op tabel 5 en lid I is bedoeld om de aandacht er op te vestigen dat de desbetreffende eisen uit de bouwverordening en de ABB 1968 wel enigszins naar redactie, maar niet naar inhoud verschillen. -40-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 177