4e afd. 28 .iuni 1984 66 WIJZIGINGEN IN HET DEEL TOELICHTING ALGEMENE INLEIDING -45- In deafdeling B 'Algemene toelichting' wordt inparagraaf4 'Handhaving der bepalingen', onderdeel b, vöör de laatste alinea een nieuwe alinea tussenge- voegd, luidende: Deze schriftelijke waarschuwing (lastgeving) moet van burgemeester en wet- houders uitgaan en kan niet - voor zover de politiedwang op artikel 152 ge- meentewet is gebaseerd - aan een ambtenaar worden gedelegeerd. Op de ver- plichting dat een schriftelijke waarschuwing moet worden verzonden, is slechts één uitzondering: in spoedeisende gevallen, bij voorbeeld noodsituaties, in- stortingsgevaar, kan de ambtenaar van bouw- en woningtoezicht optreden, zonder dat eerst een schriftelijke waarschuwing van hurgemeester en wethou- ders is uitgegaan. Ook in dat geval is evenwel op één of andere wijze een besluit van burgemeester en wethouders vereist over de vraag of al dan niet een schriftelijke waarschu- wing moet uitgaan. De ambtenaar van bouw- en woningtoezicht kan dan (tele- fonisch) contact met de betrokken wethouder opnemen, die dan wel gemach- tigd moet zijn namens het college van burgemeester en wethouders te besluiten tot het al dan niet doen uitgaan van een schriftelijke waarschuwing. 'n deafileling B 'Algemene toelichting' wordt naparagraaf 8 'Niveau der be- palingen' de volgende tekst tussengevoegd: 8a. Modnlaire coördinatie in de woningbouw Vooral na de tweede wereldoorlog is een streven op gang gekomen naar indu- strialisatie van de woningbouw. De centrale doelstelling hierbij is om de pro- duktiviteit in de woningbouw te verhogen zonder afbreuk te doen aan het kwa- liteitsniveau en aan de mogelijkheden tot variatie in het woningontwerp. In het kader van de industrialisatie is modulaire coördinatie (maatafstemming tussen woningontwerp en vooraf vervaardigde onderdelen) van groot belang; regels daarvoor zijn gegeven in NEN 2880 'Modulaire coördinatie bij het bou- wen - Begripsomschrijvingen en regels voor de plaats- en maatbepaling van modulaire elementen en in NEN 2883 'Gecontracteerde experimenten met modulaire coördinatie in de woningbouw'. In de Model-bouwverordening werden tot de totstandkoming van de I6e serie wijzigingen echter minimumafmetingen voor ruimten in woningen gegeven die

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 182