4e afd. 20 juni 1984 66 a.2. de permanenle huisvesling van bejaarden, invaliden, alleenstaanden, sludenlen, verpleegsters enz. die geen gebruik behoeven te maken van gemeenschappelijke voorzieningen, omdat hun woongelegenheid vol- ledig is uitgerust. Dit zijn dus woningen mel bijzondere bestemming, al dan niet deel uitmakend van meergezinshuizen, serviceflats e.d. Het bijzondere van de bestemming van een dergelijke woning is dat deze speciaal is ontworpen voor genoemde categorieën bewoners; b. de permanente huisvesting van bejaarden, alleenstaanden, of groepen van personen (communes, tweepersoonshuishoudens) die gebruik moe- ten maken van gemeenschappelijke voorzieningen, omdat hun woonge- legenheid niet volledig is uitgerust met bij voorbeeld een eigen hoofd- woonkamer, een eigen kookkeuken e.d. Dit zijn zogenaamde wooneen- heden die deel uitmaken van een bijzonder woongebouw, dat gemeen- schappelijke ruimten bevat ter compensatie van de aan de wooneenhe- den onlbrekende voorzieningen. Voorbeelden van bijzondere woongebouwen zijn verzorgingstehuizen voor bejaarden, studentenhuizen, pensiontehuizen, weeshuizen, woon- gedeellen van kloosters, internaten en woonoorden voor (buitenlandse) arbeiders. ARTIKELEN 11 en 13 De toelichting op het ontstaan van de artikelen 11 en 13 vervalt. ARTIKEL 15 In de wenken voor de toepassing van artikel 15 wordt na de wenk voor de toe- passing van lid 3, onder a, tussengevoegd: Lid 3, onder c. Indien verschillende adviseurs worden ingeschakeld, kan op grond van deze bepaling worden geëist dat één adviseur wordt aangewezen, die voor de constructie de eindverantwoordelijkheid draagt. ARTIKEL 17 In de toelichting op artikel 17 wordt het opschrift 'Wenk voor de toepassing' vei vangen door Wenken voor de toepassing'. Toegevoegd wordt voorts een wenk voor de toepassing van het vierde lid, luidende: Lid4. De welstandscommissie behoeft niet te worden geraadpleegd, wanneer genoegzaam vaststaat dat het bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan of met andere bepalingen van de bouwverordening dan die welke betrekking heb- -47-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 184