4e afd. 28 juni 1984 66 ben op de welstand, en deze strijdigheid niet door middel van vrijstelling of ont- heffing kan worden opgeheven, dan wel - indien deze mogelijkheid wel bestaat - burgemeester en wethouders op andere gronden dan de welstandsaspecten van het bouwplan nîet bereid zijn daarvan gebruik te maken. In dit verband wordt voorts verwezen naar de wenk voorde toepassing van ar- tikel 21. ARTIKEL 21 Aan de toelichting op het ontstaan van artikel 21 wordt na de eerste regel toege- voegd: Artikel 48, eerste lid, onder a, van de Woningwet noemt tevens als weigerings- grond de AMvB ex artikel 3, zevende lid Wonîngwet, het Besluit geluidwering gebouwen, indien en zolang de bouwverordening nog niet daarmede in over- eenstemming is gebracht. Bij de 20e serie wijzigingen van de Model-bouwver- ordening zijn de artikelen 116 t/m 119b echter met dit besluit in overeenstem- ming gebracht. Zie ook de algemene toelichting op hoofdstuk 3, afdeling B, pa- ragraaf4A. Na de tweede volzin van de bestaande toelichting op het ontstaan wordt toege- voegd: De aandacht wordt gevestigd op de regeling voorzien in de artikelen 14, 15 en 16 van de Wet bodemsanering (Staatsblad 1982, nr. 763). De regeling heeft betrekking op (tijdelijke) opslag van verontreinigde grond die vrijkomt bij sanering. Voor opslag van relatief korte duur is voorzien in een tij- delijke vrijstelling van de voorschriften van het betrokken bestemmingsplan. Voor langduriger opslag is voorzien in verlening van aanleg- c.q. bouwvergun- ning, vooruitlopende op een wijziging van het bestemmingsplan. Afgezien is van overneming van de onderhavige regeling van de Wet bodem- sanering in de Model-bouwverordening, omdat die regeling niet heeft geleid tot een wijziging van de Woningwet. Toegevoegd wordt voorts een wenk voor de toepassing van artikel 21, luiden- de: Wenk voor de loepassing Vanzelfsprekend dient de bouwvergunning pas te worden geweigerd, wanneer de aanvrager in de gelegenheid is gesteld om zo mogelijk het bouwplan zodanig aan te passen dat de weigeringsgrond wordt weggenomen. -48-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 185