4e afd. 28 juni 1984 66 nog andere besluiten en regelingen zijn waaruit de voor een bepaalde situatie geldende geluidbelasting kan worden afgeleid. Dat zijn: - Bij industrielawaai: Het zogenaamde 'Aparte zonebesluit', bedoeld in de ar- tikelen 56 tot en met 64 van de Wet geluidhinder, of het besluit van gedepu- teerde staten tot het toestaan van een hogere waarde voor de geluidbelasting van degevel dan 50dB(A). - Bij wegverkeerslawaai: Het besluit van de gemeenteraad, bedoeld in artikel 81 van de Wet geluidhinder, de verklaring van geen bezwaar tegen afgifte van de bouwvergunning, bedoeld in artikel 96, eerste lid, van de Wet geluidhin- der, of het besluit van gedeputeerde staten tot het toestaan van een hogere geluidbelasting voor de gevel dan 50 dB(A). - Bij luchtvaartlawaai: De desbetreffende geluidcontourenkaarten, terug te vinden in het Structuurschema burgerluchtvaartterreinen en het Structuur- schema militaire luchtvaartterreinen (Vliegveldbeleggingsplan). Bij de vaststelling van de geluidzones rond luchtvaartterreinen geeft de mi- nister van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer aanwijzin- gen als bedoeld in artikel 38, eerste lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde- ning. Binnen een jaar na bedoelde vaststelling moeten de desbetreffende be- stemmingsplannen conform de aanwijzingen zijn aangepast. Het kan voorkomen dat in de hiervöör bedoelde stukken geen of onvoldoende uitsluitsel wordt gegeven omtrent de ten hoogste toegelaten geluidbelasting, bij voorbeeld in die gevallen waarin de ligging van de bouwblokken en daarmede de geluidbelasting van de onderscheidene gevels sterk varieert. Dan dient de optredende geluidbelasting voor elke afzonderlijke gevel te worden bepaald. Uit meting en berekening van de oplredende geluidbelasting zal in die gevallen kunnen blijken welke maatregelen moeten worden getroffen. Om een voor de geluidbelasting optimale afstemming tussen de bepalingen van de Woningwet met die van de Wet geluidhinder alsmede van de Luchtvaartwet te verkrijgen, is in de begripsomschrijving voor de geluidbelasting van de gevel verwezen naar de desbetreffende defînities van de geluidbelasting in die wet- ten. In de Wet geluidhinder zijn de volgende definities opgenomen: - Gelnidhelastin}vanwege een weg: de etmaalwaarde van het equivalente ge- luidniveau in dB(A) op een bepaalde plaats, veroorzaakt door het gezamen- lijke wegverkeer op een bepaald weggedeelte of een combinatie van weg- gedeelten. De berekening of meting van deze waarde dient te geschieden op grond van de Beschikking reken- en meetvoorschrift verkeerslawaai (Stcrt. 1981, 107). Deze beschikking is gegeven ter uitvoering van artikel I02vande Wet geluidhinder. Op grond van artikel 103 van de Wet geluidhinder is het töegestaan, vöôr het toetsen aan degrenswaarden van die wet, een aftrek van de door de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne vastgestelde -58-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 195