4e afd. 28 juni 1984 66 Lid Ionder d t/m f>. In deze begripsomschrijvingen wordt verwezen naar de meest recente publikaties en normen op het tijdstip van het in werking treden van het Besluit geluidwering gebouwen. lndien er een gewijzigde publikatie of norm verschijnt, zal door de rijksover- heid moeten worden nagegaan of herziening van de in het Besluit geluidwei ing gebouwen opgenomen verwijzingen gewenst is. Zie ook de wenk voor de toe- passing van artikel 266. Lid Ionder e. De genoemde lEC-publikatie nr. 651 is onvertaald als Neder- landse norm aanvaard. Voorzien van een voorblad met de titel 'Geluidni- veaumeters', is deze publikatie naar keuze in de Engelse of in de Franse taal verkrijgbaar, en wel onder nummer NEN 10651uitgave 1982. Lid Ionderf. Verwezen wordt naar NEN 20354 'Meting van absorptiecoëffi- ciënten in de nagalmkamer'. Van oorsprong is dit de internationale norm ISO/R 354, uitgave 1963, die echter voorzien van een Nederlandstalig voorblad als Nederlandse norm is aanvaard. Ook NEN 20354 is naar keuze verkrijgbaar met de eigenlijke normtekst in de Engelse of in de Franse taal. Lid2. Deze bepaling dient om te voorkomen dat het van buiten komendegeluid via het dak doordringt tot in de geluidgevoelige ruimten van een gebouw. Hier- bij kan met name gedacht worden aan vliegtuiglawaai dat doordringt in geheel of gedeeltelijk onder een kap gelegen kamers. Bij de geluidwering van een dak kan onderscheid worden gemaakt tussen ge- luidgevoelige ruimten die direct onder het dak zijn gelegen en geluidgevoelige ruimten die van het dak zijn gescheiden door een tussenliggende constructie, wanneer bij voorbeeld een bergzolder aanwezig is. De tussenliggende constructie dient dan mede in de geluidwering van het dak te worden betrokken. ARTIKEL 117 Wenken voor de toepossing Leden I t/m 6. Ten aanzien van de wering van geluid in en tussen woningen kan als richtlijn voor de uitvoering van deze bepalingen gebruik worden gemaakt van NPR 5070 en de desbetreffende KOMO-attesten. Lid4. Deze bepaling voorziet in de mogelijkheid om nadere eisen te stellen aan de geluidwering tussen tot bewoning bestemde gebouwen en niet tot bewoning bestemde gebouwen. Men kan hierbij denken aan druk bezochte winkels, werkplaatsen, opslag- -6 0-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 197