4e afd. 28 juni 1'984 66 -79- - <Je prijsklasse (financieringscategorie); - degrootte; - de ligging. Voor gebouwen die niet voor bewoning bestemd zijn, kunnen als specifieke factoren worden genoemd: - degrootte; - het te verwachten aantal bezoekers; - de ligging; - de bereikbaarheid met openbaar vervoer; - het tijdstip waarop de bezoeken doorgaans plaatsvinden; - de mogelijke uitwisselbaarheid van parkeerplaatsen. Het is zeer moeilijk om algemeen aan tegeven, welke aantallen parkeerplaatsen bij een bepaald gebouw verlangd moeten worden. De beoordeling zal pergeval dienen plaats te vinden. Daarbij behoort waar mogelijk ook aansluiting te wor- den gezocht bij het voorgestane verkeers- en vervoersbeleid, zoals dat is neer- gelegd in een verkeerscirculatieplan (VCP) of daarmee vergelijkbaar plan. Hierna volgen enkele voorbeelden van aantallen parkeerplaatsen, uitgesplitst naar het soort voertuig en de bestemming van het gebouw. De cijfers zijn voor- namelijk afkomstig van een door burgemeester en wethouders van Den Haag in 1965 aan de raad van die gemeente gedaan voorstel. ARTIKEL 260 In de wenk voor de toepassing wordt na de tweede zin een passage tussenge- voegd, luidende: 'Onder voldoende sterkte kan in dit geval niet alleen worden verstaan weer- stand tegen windbelasting, maar tevens weerstand tegen mechanische be- schadiging. Voor de benamingen van de zogenaamde veiligheidsglassoorten, zie NEN 1301 'Glas voor gebouwen- Benamingen en definities van glassoorten.' ARTIKEL 266 Aan de wenk voor de toepassing van artikel 266 wordt aan de tweede alinea na de woorden 'van kracht te doen zijn' toegevoegd 'deze mogelijkheid geldt ech- ter niet voor de (NEN)-normen genoemd in artikel 116 en in bijlage K; zie ook de wenk voor de toepassing van artikel 116, lid Ionder d t/m g.' ARTIKEL 267 Voorafgaand aan de bestaande wenk voor de toepassing van artikel 267, wordt toegevoegd:

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 216