4e afd. 23 juni 1984 66 -8Ü- Algemeen. De algemene vrijstellingsbevoegdheid geldt niet voor de bepalingen van de artikelen 117 en 119. In arlikel 3, zevende lid, van de Woningwel is na- melijk bepaald dat het Besluit geluidweringgebouwen (Slb. 1982,755) waarden geeft waaraan de wering van geluid ten minste moet voldoen. Derhalve is aan de vrijstellingsbevoegdheid van burgemeester en wethouders een grens gesteld, zoals is bepaald in voornoemd besluit. ARTIKEL 268 Opgenomen wordt een wenk voor de toepassing luidende: Zie wenk voor de toepassing van artikel 267, onder Algemeen. ARTIKELEN 272 t/m 285 Opgenomen wordt de volgende Toelicliling op hel ontstaun De onderhavige artikelen zijn in overeenstemming met het besluit van 1968-06- 25 (Stb. 391Besluit sclutilplaatsen bijhouw van woningenDit besluit is vast- gesteld op voordracht van de ministers van VRO en van BiZa. Het moet inge- vo'ge art. 3, lid 8 van de Woningwet in de bouwverordening zijn opgenomen. ARTIKEL 304 Van de Inleiding van hooldstuk 5 worden de tweede en derde alinea vervangen door: Er kan dus worden aangenomen dat hier de keuze tussen het al dan niet opne- men van een vergunningsstelsel bestaat. Daar de bescherming van de belangen van veiligheid en cultuur voldoende kan worden betracht wanneer burgemeester en wethouders tijdig met een voorne- men tot slopen in kennis worden gesteld, leek een regeling door middel van een vergunningstelsel - mede gelet op het streven naar deregulering- hier nodeloos omslachtig. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd dat naast de Monumentenwet een provinciale of gemeentelijke monumenlenverordening aanvullend zal kun- nen werken. Zie daartoe het boekje Monunienten en gebottwde omgeving Blauwe reeks nr. 67, uitgave Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Daarin is ook een model voor een sloopvergunningstelsel opgenomen. ARTIKEL 306 Aan de wenk voorde toepassing wordt toegevoegd:

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 217