4e afd. 28 juni 1984 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN 68 Heemstede, 5 juni 1984. Aan de raad, Bij uw besluit van 30 juni 1983, nr. 67, heeft u onder andere een her- ziening in voorbereiding verklaard van de bestemmingsplannen 54, 54A en het Plan in Hoofdzaak, eerste wijziging, voorzover betrekking hebbende op de toekomstige woongebieden ter weerszijden van de Prinsenlaan. Reden hiervoor was dat het bestemmingsplan "Glip I" niet binnen de daarvoor vast gestelde termijn na de ter visie legging van het ontwerp-plan kon worden vastgesteld in verband met het volgen van een ontheffingsprocedure inge- volge de Wet geluidhinder. Aangezien de gevraagde ontheffing tot op heden niet is verleend en ontwikkelingen welke niet met de toekomstige bestem- ming van deze terreinen zijn te verenigen, geweerd moeten kunnen worden, is het gewenst wederom een gedeeltelijke herziening van genoemd bestem- mingsplan in voorbereiding te verklaren. Dit biedt tevens de mogelijkheid eventuele anticipatieprocedures te star- ten. Voorts hebben wij het voornemen om aan de hierna omschreven bouwplannen medewerking te verlenen door toepassing van de zogenaamde anticipatiepro- cedure. Dit houdt in dat vrijstelling verleend kan worden van de bij het vigerende bestemmingsplan behorende voorschriften en dat een bouwvergun- ning kan worden verleend, nadat een verklaring van geen bezwaar is ontvan- gen van het college van Gedeputeerde Staten. Voor die procedure is het noodzakelijk dat voor de betrokken terreinen een voorbereidingsbesluit van kracht is. 1. Door de bewoners van het pand Iepenlaan 1 is gevraagd de woning te ver- groten door middel van het optrekken van de achtergevel. De gewenste hoogte is niet in overeenstemming met de bepalingen van het bestemmings plan "Binnenweg e.o.". Tegen deze uitbreiding bestaan evenwel geen stedebouwkundige bezwaren. 2. Een soortgelijk verzoek is ingediend ten behoeve van de woning Linden- laan 16. Dit plan voorziet tevens in het optrekken van de voorgevel Ook aan dit bouwplan kan medewerking verleend worden. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 229