4e afd. 28 juni 1984 EXPLOITATIE-OVEREENKOMST le FASE PROJEKT BLEKERSVAART 69 Heemstede, 5 juni 1984. Aan de raad, In uw vergadering van 23 februari jl. besloot u overeenkomstig ons voor- stel met Banero-Spaarneveste b.v. een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan, gericht op de nadere uitwerking van de eerste fase van het projekt Blekersvaart. Daarbij werd uitgesproken dat bij een bevredigend verloop van de samenwer- king met projektontwikkelaar een exploitatie-overeenkomst zal worden ge- sloten op voorwaarde dat overeenstemming kan worden bereikt over de voor- waarden, gericht op de overdracht van de grond en de realisatie van genoem- de eerste fase. Inmiddels is een "definitief schetsontwerp" voor het projekt gereedgekomen, waarvan de eerste fase na goedkeuring door ons college en instemming van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in proce- dure is gebracht. In deze fase zullen worden gerealiseerd: - 112 woningwetwoningen; - 22 bejaardenwoningen in de sektor premiehuur-non-profit; - 21 premiekoopwoningen; - 8 vrije sektorwoningen; - een supermarkt, annex parkeergarage - winkelpassage Binnenweg-Blekersvaartweg. De voor realisering van deze bouwplannen na onderhandelingen met Banero- Spaarneveste b.v. opgestelde ontwerp-exploitatie-overeenkomst vindt zijn basis in voornoemde samenwerkingsovereenkomst. Hoofdverplichtingen voor de ontwikkelaar zijn het bouwrijp maken van de eerste fase, de aanleg van civiel-technische werken en het realiseren van woningen. Voorts bevat het ontwerp bepalingen m.b.t. de nodige grondtrans- akties, alsmede een aantal uit de samenwerkingsovereenkomst en de gemeente- lijke exploitatieverordening voortvloeiende bepalingen, c.q. verwijzingen daarnaar. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 237