4e afd. 28 juni 1S84 69 8.3 Het alsdan resterende gedeelte van de bankgarantie ad f 500.000,-- zal worden verminderd tot f 250.000,-- indien en zodra, ten gevolge van de Gemeente, de eerste opievering als bedoeld in artikel 1.7 zal hebben plaatsgevonden. 8.4 Het alsdan resterende gedeeite van de bankgarantie ad f 250.000,-- zal eerst komen te vervallen indien het College van B en W zai hebben vast- gesteld dat de exploitant geheel aan alle verplichtingen uit hoofde van deze overeenkomst zal hebben voldaan. Daarover dient de Gemeente zich uiterlijk twee maanden nadat de exploi- tant zal hebben medegedeeld geheel aan de verplichtingen te hebben vol- daan, uit te spreken. Artikel 9 Beëindiging van de overeenkomst/wanprestatie. 9.1 Deze overeenkomst eindigt op normale wijze wanneer de exploitant en de Gemeente hun uit deze overeenkomst voortvloeiende verplichtingen zijn nagekomen. 9.2 Indien de exploitant surséance van betaling dan wel zijn faillissement aanvraagt, failliet wordt verklaard, of één der partijen in gebreke blijft in de nakoming van één of meer van zijn uit deze overeenkomst of uit de wet voortvloeiende verplichtingen, wordt hij geacht weiger- achtig of nalatig te zijn. Hij, die geacht wordt weigerachtig of nalatig te zijn, is gehouden om aan de wederpartij alle schade, door de laatste geleden of alsnog te lijden, te vergoeden, onverminderd de gehoudenheid tot nakoming van verplichtingen welke tot beëindiging van de overeenkomst bestaan of zullen ontstaan, tot welke beëindiging de wederpartij zonder dat rech- terlijke tussenkomst zal zijn vereist kan overgaan nadat de wederpar- tij, met inaclitneming van een naar omstandigheden redelijke termijn, in gebreke is gesteld, zulks onverminderd het recht ontbinding en schade- vergoeding dan wel nakoming en schadevergoeding, al of niet op straffe van een dwangsom, te vorderen. In alle gevailen, waarin de wederpartij een sommatie, ingebrekestelling of ander exploit doet uitbrengen of in geval van noodzakelijke procedu- res, is de weigerachtige of nalatige partij verplicht alle daarvoor ge- maakte kosten, ook van rechtskundige bijstand, zowel in als buiten rechte aan de wederpartij te vergoeden. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 249