4e afd. 28 juni 1984 69 In geval de wederpartij op grond van wanprestatie van de weigerachtige of nalatige partij terzake van zijn betalingsverplichtingen genood- zaakt is de vordering uit handen te geven, worflen de kosten daarvan gefixeerd op 15% van het in te vorderen bedrag vermeerderd met de daarover verschuldigde omzetbelasting. Artikel 10 Onvoorziene omstandigheden. 10.1 Indien zich bij de uitvoering van deze overeenkomst problemen voor- doen dan wel sprake is van onvoorziene omstandigheden zullen partijen met elkaar in overleg treden, waarbij zij zullen trachten een oplos- sing te vinden voor de gerezen problemen, rekening houdend met hun wederzijdse belangen. 10.2 Indien het overleg als bedoeld in artikel 10.1 niet tot overeenstem- ming leidt, heeft de meest gerede partij het recht het niet bereiken van overeenstemming aan te merken als een geschil. Artikel 11 Geschillen. De beslissing inzake alle geschillen - van welke aard dan ook - waaronder begrepen de geschillen, die slechts door éën der partijen als zodanig wor- den beschouwd, die naar aanleiding van deze overeenkomst of daaruit voort- vloeiende verbintenissen tussen partijen mochten ontstaan, zal in eerste instantie worden opgedragen aan de terzake bevoegde rechter te Haarlen. Artikel 12 Strijd tussen bepalingen van deze overeenkomst en de Exploi- tieverordening 1971. Indien en voor zover bepalingen van deze overeenkomst strijden met bepa- lingen van de Exploitatieverordening 1971 zullen de bepalingen van deze overeenkomst prevaleren en zullen deze worden beschouwd als een nadere re- geling zoals voorzien in artikel 13 van de Exploitatieverordening. Heemstede, 28 juni 1984. De raad voornoemd, De secretaris De voorzitter -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 250