Bijlage 5 Blad 2 Elke kennisgeving wordt voorzien van een volgnummer. Dit volgnum- mer wordt van gemeentewege bepaald per urgentiegroep, door het College van B en W vast te stellen. Na informatie kan tijdens de vergadering door de gegadigden, naar het verkregen volgnummer, een woning in optie worden genomen uit de op dat moment in verkoop zijnde woningen. Deze optie duurt maximaal 10 dagen. Indien blijkt dat het aantal voorgedragen kandidaten ten opzichte van het aantal in verkoop genomen woningen niet toereikend is, zal de procedure van aanmelding nog éénmaal worden herhaald. Vanaf de genoemde termijnen van 3 maanden na de start van de bouw respectievelijk 4,5 maand na de aankondiging van het College van B en W van de start van de bouw, is de toewijzing van de dan nog onverkochte woningen vrij voor gegadigden binnen de agglomeratie Zuid-Kennemerland of economisch aan deze agglomeratie gebondenen. De advertentie voor aanmeiding van gegadigden uit de agglomeratie wordt bovendien geplaatst in het Haarlems Dagblad. Ook deze ad- vertentie wordt opgesteld in overleg met het College van B en W. In deze advertentie zullen adspirant-kopers die in economische of sociale band met de Gemeente hebben, zulks nader door het College van B en W te bepalen, zoveel mogelijk een voorkeursbehandeling genieten. Zes maanden na de start van de bouw van de woningen is de verkoop van de woningen niet meer gebonden aan beperkingen wat de her- komst van de adspirant-kopers betreft. Indien de bouw gestart werd binnen 6 weken nadat de exploitant de startdatum aankondigde, zal de termijn van maximaal 6 maanden worden verlengd met het aantal weken dat de bouw eerder werd ge- start. De verkrijger van een premiekoop-woning is verplicht de te stich- ten woning zelf te bewonen. Zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van het College van B en W mag het verkochte niet worden vervreemd, in eigendom of gebruik worden afgestaan of met zakelijke rechten, uitgezonderd het recht van hypotheek, worden bezwaard, binnen de termijn van 5 jaren, te rekenen vanaf de datum van transport, waarbij de eerste verkrijger het onroerend goed voor eigen bewoning heeft verkregen - 17 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 253