Bijlage 5 Blad 3 3. Het College van B en W zal de in punt 2. bedoelde toestemming voor het vervreemden of het in eigendom afstaan van het gekochte met de daarop gestichte woning verlenen indien de betrokkene het onroerend goed gedurende 5 maanden te koop heeft aangeboden aan ingezetenen van de Gemeente, danwel aan hen die een economische of sociale band met de Gemeente hebben, zulks ter beoordeling van het College van B en W, tegen een prijs vastgesteld ais in punt 4. bepaald. De aanbieding dient gedurende deze periode tenminste tweemaal bekend te worden gemaakt in een in de Gemeente verschijnend dag- of nieuwsblad en door het aanbrengen van een vanaf de open- bare weg leesbaar bord of affiche. Oe aanbiedingstermijn wordt geacht te zijn ingegaan op de datum waarop de eerste advertentie wordt gepubliceerd. Het College van B en W kan bedingen dat adspirant-kopers zich gedurende deze termijn bij de Gemeente dienen te melden. 4. De vaststelling van de prijs, zoals in punt 3. bedoeld, zal ge- schieden bij waardering door deskundigen en ter keuze van de eigenaar als volgt: - door een deskundige door de eigenaar te benoemen uit drie door het Coilege van B en W aan te wijzen deskundigen; - door drie deskundigen, waarvan de eerste wordt benoemd door het Coliege van B en W, de tweede door de eigenaar en de derde door de twee alsdan benoemden. Bij gebreke van overeenstemming wordt de derde deskundige benoemd door de kantonrechter te Haarlem. De kosten van schatting komen voor rekening van de eigenaar, die gerechtigd is de geschatte waarde met die kosten te verhogen. De genoemde deskundige, c.q. deskundigen, zal/zulien zich bij de waardering behaive door de marktomstandigheden laten leiden door de indertijd betaalde koopsom inclusief een redelijke afschrij- ving daarop, de sedertdien opgetreden stijging van de bouwkosten, de door de eigenaar aangebrachte verbeteringen, alsmede de staat van onderhoud waarin het onroerend goed zich alsdan bevindt. 5. Indien binnen de termijn van 5 maanden bedoeld in punt 3. geen koop tot stand is gekomen, is de eigenaar gedurende een termijn van 6 maanden ingaande na het verstrijken van de vorenbedoelde termijn van 5 maanden, vrij het onroerend goed aan derden in eigendom over te dragen. - 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 254