4e afd. 28 juni 1984 70 BIJDRAGE GRONDKOSTEN GYMNASTIEKZAAL GERRIT BARGER-MAVO Heemstede, 15 mei 1984. Aan de raad, Zoals u bekend is, lag het tot voor kort in de bedoeling een sportzaal (eventueel gekombineerd met een gebouw voor de Openbare bibliotheek en een gemeenschapshuis) te bouwen in het plangebied Blekersvaartweg/Burg. van Lennepweg. De sportzaal zou bestemd zijn voor gebruik door de Gerrit Barger-mavo en de G.S.V. "Heemstede". De geraamde kosten van deze nieuw- bouw bleken echter zowel voor de gymnastiekvereniging, als voor het schooi- bestuur te hoog, althans nadat uw raad in 1983 had besloten het voorlopig "gereserveerde" bedrag van f 114.000,-- per jaar als bijdrage in de ex- ploitatiekosten te verminderen tot f 40.000,per jaar. Vervolgens werd besloten af te zien van de bouw van een sportzaal in ge- noemd piangebied. Wel werd bij de vaststelling van het bestemmingsplan Blekersvaartweg/Burg. van Lennepweg ruimte voor een gymnastiekzaal voor de Gerrit Bargerschool gereserveerd bij de hoek Koediefslaan/Burg. van Lennepweg (het terrein waar nu noodlokalen van de school staan). Het schoolbestuur heeft ons verzocht eraan mee te werken dat de gyrnnas- tiekzaai wordt gebouwd op het terrein achter de schoolzodat de nood- lokalen zouden kunnen blijven staan; deze oplossing zou uit financieel oogpunt aanzienlijk goedkoper zijn, niet alleen doordat dan kosten van verplaatsing van noodlokalen worden vermeden, maar ook doordat de kos- ten van verwerving van grond dan aanzienlijk lager zijn. Bouw op de door het schoolbestuur gewenste lokatie (gelegen binnen het bestemmingspian Natuurgebieden) achten wij evenwel uit planologisch oog- punt beslist ongewenst. O.i. moet worden vastgehouden aan de in het be- stemmingsplan aangegeven plaats. Voor de te verwerven grond wordt een prijs van f 105.000,-- gevraagd; dit is aanzienlijk meer dan het bedrag dat het ministerie wenst te vergoe- den f 25.000,Bovendien vergoedt het rijk niet de kosten van ver- piaatsing van noodlokalen, waarmee naar raming f 100.000,is gemoeid. Het schoolbestuur zal dus rond f 180.000,-- niet van het rijk vergoed krijgen. Het schoolbestuur heeft gevraagd om een zo hoog mogelijke gemeen- telijke bijdrage in de ten laste van de Vereniging blijvende kosten. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 261