2e afd. 28 juni 1984 74 Daarnaast dient naar de mening van de meerderheid van ons college een aktief kwijtscheldingsbeleid gevoerd te worden. Om dit beleid voor betrokkenen van een zekere importantie te kunnen doen zfjn, zal het meerdere gemeentelijke heffingen moeten omvatten. Volgens dezelfde meerderheid zal 1n leder geval moeten worden gedacht aan: - de hondenbelasting; - de huisvui1rechten; - de vergoeding voor gasverbrulk; - de vergoeding voor waterverbruik; - de vergoeding voor elektriciteitsverbruik; - de vergoeding voor c.a.i. signaal. Twee leden van ons coliege behorend tot de zo juist genoemde meerderheid, zijn van mening dat hieraan de leges voor de woonruimtevergunning dient te worden toegevoegd. Zij sluiten bovendlen nlet uit dat in de toekomst het kwijtscheldingsbeleid ook de tarieven van de blbliotheek en de tarieven voor het zwembad zal omvatten maar willen eerst de nodige ervaring opdoen met de thans voorgestelde heffingen. Een minderheid van ons college meent dat de volgende maatregelen genomen zou- den moeten worden: - de mogelijkheid scheppen tot kwijtschelding in individuele gevailen voigens de normen van de rijksbelastingdienst; - een tariefsveriaging voor de hondenbelasting over de gehele lijn; - zoeken naar daltarieven bij daarvoor 1n aanmerking komende voorzienlngen en heffingen. De thans geldende regeling bij het baarmoederhalskankeronderzoek kan naar de mening van ons college in stand blijven. Wij zijn unanient van mening dat de uiteindel ijke keus gepaard zal moeten gaan met een goede voorlichting, zodat de doelgroep bereikt wordt. -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 287