2e afd. 28 juni 1984 Bij het elektrlciteitsverbruik wordt bij hantering van hetzelfde uitgangspunt de verlaging van de Inkomst 47.500, Ook hier geldt dat de tarieven voor huishoudelijk gebruik met 1% extra verhoogd zullen moeten worden. Voor het c.a.i.-signaal wordt het tekort op de exploitatie bij 500 gevallen en 50% kwijtscheiding, 40.000,--. Oe extra tariefsverhoging die hier tegenover staat bedraagt 2)%. Indien de hondenbelasting over de hele lijn verlaagd zou worden met bijvoorbeeld 10,— per hond betekent dit een inkomstenderving van 16.000, In dit gevai zal dit alleen te dekken zijn door dit ten laste van onvoorziene uitgaven te brengen. Personele konsequenties De personele konsequenties zijn 1n hoofdzaak afhankelljk van: 1. het al dan niet koncentreren van de aanvragen in éën periode in het jaar (eventueel geiijktijdig met de periode, geldende voor de behandeling van de aanvragen voor een eenmalige uitkering); 2. de keuze voor een bepaaide normering. ad 1. Verzoeken om kwijtschelding kunnen worden gekoncentreerd 1n ëén periode van het jaar en/of kunnen worden gekoppeid aan de behandellng van de verzoeken om een eenmaiige uitkering. Het concentreren van de verzoeken om kwijtschelding in één periode van het jaar resp. een koppeling aan de behandeiing van de verzoeken om een eenmalige uitke- rlng zal op problemen stuiten. Flnanciële problemen en daaruit voortvloeiende verzoeken om betalingsregelingen en kwljtschelding ontstaan immers niet tijdens één periode per jaar, doch tij- dens het gehele jaar. Daarnaast wordt door een eventueie koppeling van de verzoeken aan de behandeiing van de verzoeken om een eenmallge ultkering de indruk gewekt alsof er sprake zou zijn van een algemeen geldende regeling. -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 289