4e afd. 28 juni 1984 75 BESTEMMING GEBOUW DREEFSCHOOL TOT BIBLIOTHEEK C.A. Heemstede, 12 juni 1984. Aan de raad, Ingevolge uw besluit van 27 oktober 1983, nr. 119, zal de Dreefschool per 1 augustus a.s. worden gesloten. Het gebouw van deze school zal dus binnenkort leeg komen. Wij hebben ons uitvoerig beraden over de bestemming van dit ge- bouw. Naar aanleiding daarvan delen wij u het volgende mede. De oppervlakte van het terrein van de school is - inclusief de ondergrond van het gebouw - 5.490 m2; het openbare speelterrein ten zuiden van de school is 2.300 m2 groot. De v1oeroppervlakte van het schoolgebouw is exclusief de zolderruimte onge- veer 1.620 m2. Het gebouw bevat 9 leslokalen (waarbij het enkele jaren ge- leden geformeerde speellokaal voor twee lokalen is gerekend), een hoofdenka- mereen onderwijzerskamereen documentatiecentrum, een dokterskamereen gymnastiekzaal en een toneelzaal. De boekwaarde van het gebouw en de speelplaats was op 1 januari jl. f 1.054.320,-- (waarvan f 963.600,-- voor het gebouw). De gymnastiekzaal en de toneelzaal zijn afzonderlijk bereikbaar; beide ruim- ten zijn hoofdzakelijk in gebruik bij de Gymnastiek- en Sportvereniging "Heemstede". Volgens het bestentningsplan is de ondergrond van het gebouw bestemd tot open- bare en bijzondere doeleinden, waarbij als rooilijnen gelden de huidige gren- zen van de bebouwing. Bij het onderzoek naar een mogelijke nieuwe bestemming zijn wij in eerste in- stantie uitgegaan van de volgende randvoorwaarden: a. bij verkoop of verhuur moet een zo hoog mogelijke opbrengst worden verkre- gen; b. het gebouw, dat in uitstekende staat verkeert, dient - zo enigszins ntoge- lijk niet te worden afgebroken; c. het openbare speelterrein (het enige in de wijk) dient niet of althans niet meer dan voor een klein gedeelte te worden betrokken bij plannen voor een nieuwe bestemming van het gebouw; -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 295