4e afd. 28 juni 1984 75 d. de gymnastiekzaal en de toneelzaal dienen bij voorkeur als zodanig gehand- haafd te worden. Een inventarisatie van mogelijke bestemmingen, opgesteld nadat enkele ver- zoeken bij ons waren ingediend, geeft het volgende beeld: 1. kantoor; een aanvraag hiervoor is ingediend door een alhier gevestigd aan- nemersbedrijfdat het hele gebouw zou willen kopen; 2. verbouwing tot bibliotheek c.a. ter vervanging van het pand aan de Kerk- laan; 3. dagverblijf voor geestelijk gehandicapten; een in Haarlem gevestigde stichting heeft in beginsel belangstelling; 4. school voor opleiding van verpleegkundigen; het gebouw is hiervoor echter aan de krappe kant; 5. verbouwing tot appartementen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishou- densdan wel voor ouderen; een landelijke bouwcorporatie voor bejaarden heeft hiervoor interesse; zij denkt aan afbraak van het gebouw, gevolgd door nieuwbouw, maar een verbou- wing zou niet uitgesloten zijn; ook een Heemsteedse bouwonderneming heeft ons medegedeeld het gebouw. te willen kopen ten behoeve van verbouwing tot HAT-eenheden. 6. afbraak en nieuwbouw van woningen, al dan niet in de gesubsidieerde sektor; hierbij dient ook het openbare speelterrein te worden betrokken; een Haar- lemse architekt heeft hiernaar geînformeerd; hij heeft tevens belangstel- ling voor een doeleinde als bedoeld sub 5; 7. verbouwing tot gemeenschapsruimte. De onder 3 tot en met 7 genoemde mogelijkheden zijn door ons slechts globaal beoordeeld. Bij de meeste van deze mogelijkheden zal de opbrengst o.i. vrij gering zijn en in elk geval de huidige boekwaarde niet dekken; een uitzonde- ring geldt wellicht voor de onder 6 genoemde mogelijkheid voor wat betreft de bouw van (dure) woningen in de vrije sektor (aan de randvoorwaarden b, c en d wordt dan echter niet voldaan). Voor wat de laatste mogelijkheid betreft merken wij op dat de exploitatielas- ten zeer hoog zullen zijn; hiervoor zijn in de huidige omstandigheden naar onze mening onvoldoende middelen beschikbaar. Naar de bestemming tot kantoor en tot bibliotheek c.a. hebben wij een nader onderzoek ingesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 296