ae afd- 28 juni 1984 63 derzoekmaar ook in de sindsdien gewijzigde omstandigheden. In het afgelopen half jaar zijn namelijk onderhandelingen gevoerd over een overdracht van het tennispark Groenendaal aan de tennisverenigin- gen H.B.C. en Groenendaal. Deze onderhandelingen hebben geresulteerd in een huur- en exploitatieovereenkomst tussen de door de tennisvereni- gingen opgerichte stichting en Sport en Rekreatie Heemstede b.v. Overeengekomen is dat de b.v. met instemming van de gemeente aan de stich- ting het tennispark in Groenendaal verhuurt. Zowel ons college als de commissie voor sport en rekreatie heeft reeds in- gestemd met de overeenkomst. De plannen voor de aanleg van een tennispark aan de Fazantenlaan zijn in 1977 en 1978 in overleg met genoemde tennisverenigingen opgesteld. Nu deze verenigingen het tennispark in Groenendaal in huur en expioitatie hebben aangenomen, hebben zij verklaard over voldoende capaciteit te be- schikken. In eerdergenoemde overeenkomst is o.m. bepaald dat de beide ten- nisverenigingen gezameniijk, of na een eventuele fusie de hieruit voort- vloeiende rechtspersoonnimmer meer dan 55« van het totaal van de toe te wijzen banen en speeitijden van het park in huur of gebruik mogen/mag heb- bentenzij blijkt dat van de zijde van partikulieren onvoldoende belang- stelling bestaat om de overblijvende 45% te vullen. Thans beschikken de verenigingen over 42% van de banen en speeltijden. De overdracht zal derhalve uiteindelijk kunnen leiden tot een vermindering van de speelmogelijkheden voor de niet-georganiseerde rekreatietennissers. Vo°r deze tennissers hoeft echter geen park van 16 banen aangelegd te wor- den; voistaan zou kunnen worden met ongeveer 4 banen, waarop 400 personen terecht kunnen. Indien gekozen wordt voor het aanleggen van een dergelijk aantal banen aan de Fazantenlaan, moet sterk worden betwijfeld of zo'n park zonder verlies te exploiteren is. Het is bovendien de vraag of een partikulier interes- se heeft in de exploitatie van een dergelijk klein park zonder tennishal. O.i. is het ook voor de gemeente niet interessant een dergelijk park in exploitatie te nemen. Het bovenstaande overziende, komen wij tot de konklusie dat de behoefte aan een groot tennispark aan de Fazantenlaan niet meer aanwezig is en dat de kans op een gunstige exploitatie van een klein tennispark aan de Fa- zantenlaan gering is. Wij stellen u derhalve voor de mogelijkheid tot de aanleg van het ten-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 2