a'"- 28 juni 1984 63 plaats in te ruimen voor de aanleg van een tennisakkonimodatie. Het bezwaar richt zich hoofdzakelijk op de nadeiige invloeden van een tennispark op de natuur. Hij voert het volgende aan: a. De aanleg van een tennispark met daarbij een gebouw, tweemaal zo groot als een woonhuis (met garageboxen en bergplaatsenhekwerken en hoge iichtmasten) is strijdig met de beschrijvingen in het ontwerp-plan en de gemeenteiijke informatie van 30 oktober 1980. In deze informa- tie wordt als ideaal gesteld: de handhaving van de landschappelijke opbouw van het gebied met zo min mogelijk menselijke aktiviteiten, die het huidige beeld kunnen verstoren. De menselijke aktiviteiten worden door de aanwezigheid van het ten- nispark gestimuleerd. Bovendien komt het huidige trapveldje dieper in het gebied te liggen, waardoor de rust in het midden van de paar- deweide voor de vogels (natuur) wordt verstoord. Het oprichten van een tennispark geeft nieuwe bouwmogelijkhedenter- wijl de gemeentelijke informatie zegt daar principieel tegen gekant te zijn. b. Tennissen is een hoorbare aangelegenheid, zeker als het wedstrijden betreft met het gebruik van een geluidsinstallatie. De natuur is op geluidsgebied veel gevoeliger dan de geluidsnormendie voor mensen gelden. c. Er is geen dringende beboefte aan een tennispark. Dit blijkt uit de nota van de K.N.L.T.B. Een groot tennispark kan gemakkelijk worden gevonden op een voor de natuur minder gevoelige plaats. d. De landschappelijke waardering van het terrein is nog bevestigd in de raadsvergadering van 25 maart 1982 (in het kader van de Wet Agra- risch Grondverkeer) e. Het is heel belangrijk de natuur die er is te beschermen en te hand- haven en alle kansen te geven. De instellingen die zich tevens of bij uitstek bezighouden met de natuur, zijn tegen het bestemmings- plan. Het Contact Mi1ieubescherming Noord-Holland wil nog extra be- scherming in de vorm van een sloot rondom het moeras. Het Landbouw- schap Gewestelijke Raad Noord-Holland meent dat het parkeerterrein van de Linnaeushof een terrein is van grote landschappelijke waarde, waarin geen tenniscomplex thuishoort.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 7