4e afd. 28 juni 1984 63 Oe Provinciale Planologische Dienst vindt dat tennisbanen niet in overeenstemming zijn met de aanduiding agrarische gebieden; open grond verdient de voorkeur. f. Er zal geen gebruik worden gemaakt van het wandelpark om de tennis- banen, omdat het te onveilig is. Verwezen wordt naar Schalkwijk. 6. Prof. ir. W. Fontein. Adressant maakt bezwaar tegen de aanleg van een tennispark aan de Fa- zantenlaan. De bezwaren heeft hij ook al tijdens de op 23 november 1980 gehouden hoorzitting ter sprake gebracht. Daar zijn bezwaren toen niet of zeer onvoidoende weerlegd zijn, noemt hij deze nogmaals. a. Het aantal van 80 parkeerplaatsen is, gezien het aantal banen, zeker bij speciale evenementen, te gering. Hier komt bij dat het aantal van 80 niet beschikbaar zal blijken, omdat bezoekers van de Finnaeus- hof, die nu reeds het parkeergeld ontlopen door op de Fazantenlaan te parkeren, dit terrein zullen weten te vinden en een niet onaan- zienlijk deel in beslag zullen nemen. b. Bij de wegstrukturering van de Fazanteniaan is nimmer rekening ge- houden met verkeersaantrekkende aktiviteiten aan de oostzijde. De rijbaan is siechts 6 meter breed. Indien de tennisbanen primair voor de Heemstedenaren bestemd zijn, komen deze uit het noorden en zulien bij voorkeur de Patrijzenlaan en de Fazantenlaan volgen (de Kwartellaan en de Korhoeniaan zijn minstens 7.00 meter breed). De Fazantenlaan is verkeerstechnisch ongeschikt om meer auto's aan te trekken. De plaats van de ontsluiting is ongeschikt in verband met de bocht en de tegenoverliggende uitritten. c. De landschappelijke waarde van het gebied is niet slechts gegeven door de kwaliteit van het gebied, maar dominerend is de zicbtbaar- heid: de waarde van landschapsschoon, dat niemand kan zien, is nul Het uitzicht op de Ringvaart en de Haarlemmermeer is eveneens van grote betekenis. Het uitzicht komt door de hoge hekken en het gebouw van het tennispark te vervallen. Groenbeplantingmet het doei hek- ken, gebouwen en auto's aan het oog te ont.trekken, maakt dit alleen maar erger. -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 8