4e afd. 28 juni 1984 63 Ook een groene "schutting" is een schutting. De bosrand maakt juist het zuideiijk gedeelte interessant. d. De behoefte aan tennisbanen is niet een zo urgent en zwaarwegend probleem, dat men er een uniek landschapsschoon blijvend moet op- offerentot schade van de gemeente Heemstede in het aigemeen en van de bewoners van Giip II in het bijzonder. 7. Bewonerscomité Glip II. Adressanten maken bezwaar tegen de aanleg van een tennispark aan de Fazantenlaan. Zij voeren het volgende aan: a. De aanieg van het tennispark betekent een aantasting van het land- schap. De planbeschrijving van het ontwerp-bestemmingsplan steltzelf dat de landschappelijke waarde van het gebied, waarin het tennispark is geprojekteerdgroot is. De suggestie dat de visuele relatie alleen nog aanwezig zou zijn op het parkeerterrein van Linnaeushof en bij de schapenwei langs de Patrijzenlaan is niet in overeenstemming met de werkelijkheid. De Fazanteniaan is bij uitstek een wandellaan waar bewoners van de gehele wijk en vele anderen dagelijks genieten van het weidegebied en het polderlandschap. Dit alles dreigt bijna geheel verloren te gaan door de aanleg van een tennispark. Het in de planbeschrijving voorgestelde wandelpad achter de tennisbanen om kan siechts als een poging tot een zeer minieme kompensatie bestempeld worden, omdat het grootste gedeelte van het uitzicht en de visuele relatie, zoals hier- voor omschreven, daar niet aanwezig zullen zijn. b. De aanleg van het tennispark is ontoereikend gemotiveerd. De tennisbehoefte wordt in de Sportnota 1970 van Heemstede vooral ge- legimiteerd vanuit het oogpunt van volksgezondheid, terwijl het rap- port 80 van de K.N.L.T.B. het belang van de tennissport vanuit so- ciale en economische aspekten benadert. Tijdens de informatie-avond in 1980 bleek dat deze stukken richtinggevend zijn geweest bij het opstellen van de plannen. Echter het wonen in een rustige, landelijke wijk met mogelijkheden voor landschapsbeleving heeft eveneens grote waarde voor de geeste- lijke en lichamelijke gezondheid. Deze constant aanwezige waarden voor een grote groep bewoners van Heemstede verloren laten gaan voor slechts zeer incidentele waardenbelevingen van leden van tennisver- -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 9