4e afd 30 augustus 1984 89 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN Heemstede, 21 augustus 1984. Aan de raad, Wij hebben het voornemen aan de hierna bedoelde bouwplannen medewerking te verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in combinatie met artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Dit houdt in dat vrijstelling verleend wordt van de bij het vigerende bestemmingsplan behorende voorschriften en dat een bouwvergunning wordt verleend nadat het college van gedeputeerde staten voor het bouwplan een verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven. Hiervoor is het noodzakelijk dat voor de betrokken terreinen een voorbe- reidingsbesluit van kracht is. 1. Voor het pand Binnenweg 17 is door de eigenaar een plan ontwikkeld dat voorziet in de bouw van een winkel met daarboven vier woningen. Dit bouwplan overschrijdt de in het bestemmingsplan "Binnenweg e.o." voorgeschreven voorgevelhoogte. Mede gelet op het feit dat het huidige pand op een groot aantal essen- tiële onderdelen niet voldoet aan de meest primaire eisen welke aan een woning gesteld moeten worden, hebben wij geen bezwaar tegen het verle- nen van de gevraagde medewerking. Wel hebben wij onze voorkeur uitgesproken voor drie in plaats van vier bovenwoningen. Bij de indiener van het bouwplan hebben wij aangedrongen op een aanpassing van het plan. 2. Ilet bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede is voornemens een gymnastieklokaal te bouwen op het terrein van de Gerrit BargerschoolDe mogelijkheid hiertoe is opgenomen in het bestemmings- plan "Blekersvaartweg/Burgvan Lennepweg". Op de plaats waar het gymnastieklokaa) gebouwd zal worden, bevindt zich thans een eenheid van drie noodlokalen. Deze kunnen in verband met de schoolbezetting nog niet worden gemist. In overleg met het schoolbestuur is gekozen voor verplaatsing van deze eenheid in zuidelijke richting. Deze verplaatsing is echter in strijd met het bestemmingsplan "Natuur- gebieden".

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 29