4e afd. 30 augustus 1984 INSTELLING REGIONALE VOLKSHUISVESTINGSCOMMISSIE 93 Heemstede, 21 augustus 1984. Aan de raad, Jaarlijks worden vragenlijsten m.b.t. de nieuwbouw en vernieuwbouw in- gevuld en aan het rijk toegezonden, waarin het door de raad bekrachtig- de woningbouwprogramma van de gemeente wordt aangegeven. Met ingang van 1985 betreffen de lijsten een periode van vijf jaar (i.p.v. 3 jaar). De lijsten worden voorgelegd aan de in elke provincie aanwezige Advies- commissie Verdeling Rijkssteun Woningbouw (AVRW), die de minister advi- seert omtrent de toe te delen financiële steun aan de gemeenten. De verdeling van de financiële middelen onder de gemeenten geschiedt aan de hand van deonvang van het nationale bouwprogramma Het besluit van de minister wordt gegoten in de vorm van een principetoe- wijzing van kontingentenDe definitieve toekenning vindt plaats na toet- sing, door de Hoofd-Ingenieur-Direkteur van de Volkshuisvesting, van een konkreet bouwplan. Reeds geruime tijd wordt gediskussieerd over de mogelijkheden de planning en programmering van de woningbouw zowel organisatorisch als inhoudelijk te verbeteren. Deze diskussies hebben geresulteerd in de invoering van de mogelijkheid om m.i.v. 1985 tot afspraken over meerjarenkontingenten te komen: de kon- tingenten voor het eerstkomende jaar zijn dan "definitief" en voor dedrie daarop volgende jaren zijn het "potentiële" kontingenten waarin bijstel- ling tot een minimum beperkt bl i jft. Een tweede resultaat van de diskussies is dat de provincie een zwaardere rol zal krijgen in de advisering, o.a. door de adviserende rol van gede- puteerde staten, die de funktie van de AVRW zal overnemen. In Noord-Hol land is n.a.v. de Diskussienota Provinciale Woningbouwplan- ning en Programmering verder gediskussieerd over de wijze waarop de pro- vinciale kontingenten kunnen worden verdeeld over de gemeenten in de pro- vincie. Deze diskussies hebben ondermeer geresulteerd in een voorstel tot de instelling van een Regionale Volkshuisvestingscommissie (RVC) voor het gewest Kennemerland.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 41