93 3. het kontingent wordt - met inachtneming van de overige spelregeis - verdeeid over plannen, die deel uitmaken van de gemeenteiijke nieuw- bouwprogramma's voor het eerstkomende jaar, ongeacht de mate van hardheidvoorwaarde is echter dat een aantal malen vdör 1 oktober herverdeiing mogeiijk moet zijn indien aisnog blijkt dat een pian waarvoor kontingent beschikbaar is, toch niet tijdig beschikkings- rijp kan zijn; 4. de kontingentstoewijzing moet van zodanige omvang zijn dat een bouw- plan in zijn geheei of een meer of minder zelfstandig onderdeel daar- van, kan worden gereaiiseerd; 5. elke gemeente krijgt in principe een toewijzing en kan daarbij in aan- merking komen voor aile financieringskategorieën. Een verdere toeiichting op de speiregels treft u aan in de eveneens ter inzage geiegde "Notitie inzake verdeiing van een toe te kennen regiokon- tingent Kop van Noord-Hoiland". De kring pianologie heeft op 23 maart en 27 juni 1984 de instelling van een RVC verder besproken. De kringleden hebben ingestemd met de totstand- koming van een RVC, onder voorwaarde van instemming door de verscheidene gemeenteraden. Afgesproken is dat de RVC-Zuid-Kennemerland zich hoofdza- keiijk met de verdeiingseiementen van de werkzaamheden zal bezighouden. Ten aanzien van de spelregels is door de kring gesteld dat: a. ongesubsidieerde woningen buiten beschouwing dienen te worden gelaten bij de kontingentering en b. verschuiving in de besteding van de kontingenten binnen een gemeente siechts gemeld wordt aan de RVC; verschuiving tussen gemeenten (her- verdeling) wordt na ambtelijke voorbereiding aan de RVC voorgelegd. Aan het stelsei van planning en programmering door middel van een RVC is een aantal voordelen verbonden. Belangrijkste voordeel is dat de gemeenten meer greep kunnen krijgen op de advisering aan de staatssecretaris bij zowel de verdeiing als de her- verdeling van de kontingenten. De beïnvloedingsmogelijkheden van de ge- meenten worden vergroot. Door de betrokkenheid van de provincie bij de opstel 1 ing van het bouwprogramma en de formulering van het verdelings- voorstelkomt de provinciale beoordeling zonder gemeenteiijke betrokken- heid te vervaiien. "3" 4e afd. 30 augustus 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 43