4e afd. 30 augustus 1984 KREDIET BOUWRIJP MAKEN EN GRONDVERKOOP CRUQUIUSWEG 96 Heemstede, 21 augustus 1984. Aan de raad, In uw vergadering van 26 januari jlbesloot u een krediet beschikbaar te stellen voor de sloop van 11 woningen aan de Cruquiusweg, teneinde ter plaatse vervangende nieuwbouw mogelijk te kunnen maken. In opdracht van het bestuur van woningbouwvereniging "De Haemstede" en in nauw overleg met de gemeente, is inmiddels een plan ontwikkeld, dat voor- ziet in de bouw van 6 driekamerwoningen op de begane grond en 6 vierkamer- woningen op de eerste verdieping. Gelet op het feit dat realisatie van dit plan op grond van het toegekende bouwkontingent dient plaats te vinden binnen de normen voor woningwetwonin- gen, zal verkoop van de bouwrijpe grond aan deze woningbouwvereniging slechts mogelijk zijn tegen een prijs die gerelateerd is aan de door het rijk gehanteerde grondkostennorm. De overschrijding van deze norm door de werkelijke grondkosten (dit zijn de kosten van verwerving, sloop, bouw- en woonrijpmaken en renteverliezen) kan vermoedelijk gedekt worden door de toegekende bijdrage op grond van de "Bijdrageregeling rekonstruktie- en saneringsplannen"Indien ook deze bij- drage niet toereikend zal zijn, is overleg met het rijk mogelijk omtrent aanvullende subsidie. Een exploitatie-opzet van de grondkosten ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Teneinde op korte termijn te kunnen starten met de bouw, stellen wij u voor een krediet beschikbaar te stellen ad 48.614,voor het bouwrijp ma- ken van het onderhavige terrein. Voorts stellen wij u voor te besluiten tot verkoop van deze kavels grond nadat de genoemde werkzaamheden zijn verricht, voor de door het rijk ge- accepteerde grondprijs per woning. Een ontwerp-raadsbesluit is bijgevoegd. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 53