4e afd. 27 septenber 1984 INSTELLING VAN EEN WEEKMARKT 103 Heemstede, 11 september 1984. Aan de raad, In het kader van de integrale beleidsplanning heeft uw raad enige jaren geleden een vrij hoge prioriteit toegekend aan het projekt "Het onderzoeken van de mogelijkheid en de wenselijkheid van een weekmarkt en - indien realiseerbaar - het instellen hiervan". în verband met dit Drojekt hebben wij op 19 februari 1980 advies gevraagd a$n het Hoofdbedrijfschap Oetailhandel en aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel wees in zijn advies op het twee- ledige belang van een markt: een markt werkt prijsrégelend en schept een gezellîge sfeer en biedt daardoor als het ware een vorm van recreatie. Het Hoofdbedrijfschap stelde verder dat voor het wel- slagen van een markt uiteraard voldoende belangstelling van de zijde van het publiek en van de zijde van de kooplieden vereist is; naarmate meer publiek de markt bezoekt, zullen de kooplieden meer mogelijkheden hebben om een redelijke omzet te behalen; een grote omzet is noodzakelijk voor het realiseren van de prijsregelende functie. Voor wat de bezoekers betreft, is een markt allereerst aangewezen op înwoners van de eigen gemeente; het trekken van bezoe- kers van elders zal in Heemstede in betrekkelijk geringe mate moge- lijk zijn door het feit dat in de omgeving ook markten worden ge- houden. Gelet op het aantal inwoners van onze gemeente acht het Hoofdbedrijf- schap het verantwoord een markt van beperkte omvang in te stellen. Ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken is van oordeel dat Heemstede voldoende draagvlak biedt voor het instellen van een weekmarkt. Hoewel bij de opzet van de markt in Schalkwijk (op dinsdag) tevens rekening is gehouden met de Heemsteedse consumenten, meent de Kamer dat de behoefte aan een weekmarkt vanuit de eigen bevolking - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 23