27 september 1984 103 groter is dan blijkt uit het deel van de inwoners dat regelmatig de markt in Schalkwijk bezoekt. De Kamer kan zich verder vinden in het door vertegenwoordigers van twee plaatselijke winkeliers- verenigingen aangevoerde argument dat een bijkomend negatief effect van het bezoek van Heemsteedse consumenten aan de markt in Schalk- wijk is het wegvloeien van koopkracht uit Heemstede. Het 'nstellen van een weekmarkt is vervolgens uitvoerig besproken door de commissie voor economische zaken. De meerderheid van die commissie achtte de wenselijkheid van een weekmarkt voldoende aan- getoond. Over de plaats van de markt bleken de meningen evenwel verdeeld. Ook bij de winkeliersverenigingen en de Ondernemersver- enigmg t Heem" bestond hierover geen eenstemmigheid. Als moge- 11jke Plaatsen zijn o.m. genoemd: de Binnenweg, de Julianalaan, de Cloosterlaan, het bredere gedeelte van de Raadhuisstraat, het Wilhelminaplein, de Jan van Goyenstraat en het gedeelte van de Val- kenburgerlaan tussen de Camplaan en het Valkenburgerplein. Deze lokaties zijn o.m. beoordeeld op de aspecten: beschikbare plaats- ruimte, bereikbaarheid voor het publiek, parkeennogelijkheden en verkeerstechmsche aspecten. Bij onderzoek is gebleken dat de meeste lokaties niet aan de eisen voldoen. De Binnenweg zal na de komende reconstructie niet (meer) geschikt zijn; de Jan van Goyenstraat ligt voor een markt te excentrisch; de Raadhuisstraat, de Juliana- laan, de Cloosterlaan en het Wilhelminaplein bieden.onvoldoende ruimte en/of er zijn bezwaren met het oog od het doorgaande verkeer. Na alle lokaties uitvoerig te hebben bestudeerd, is de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel tot de slotsom gekomen dat het genoemde gedeelte van de Valkenburgerlaan aan de eisen voldoet: - de beschikbare ruimte is ruimschoots voldoende voor 60 kramen; - hoewel de Valkenburgerlaan niet geheel centraal is gêlegen, mag' worden verondersteld dat na de nodige aktievoering de markt vol- doende publiek zal trekken; de parkeermogelijkheden zijn voldoende; - de bussen die via de laan rijden, kunnen op de marktdag worden omgeleid.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 24