afd. 27 september 1984 '^3 Op markttechnische en/of economische gronden worden de andere loka- ties als onvoldoende beoordeeld. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel stemt hiermee in. Het bestuur van de Ondernemersvereniging 't Heem" heeft ons na het houden van een enquête onder de leden medegedeeld dat op een totaal van 104 leden die een geldige stem hebben uitgebracht, er 59 vöör het houden van een markt stemden en 45 tegen. Van de vöörstemmers zijn er 31 voor de lokatie Binnenweg en 23 voor de lokatie Valken- burgerlaan; van de tegenstemmers spraken er 17 een voorkeur uit, waarvan 4 voor de Binnenweg en 12 voor de Valkenburgerlaan. Het totaal aan voorkeurstemmen is dus 35 voor de Binnenweg en 35 voor de Valkenburgerlaan. Na kennisneming van de uitgebrachte adviezen, alsmede van een notitie, opgesteld door de Afdeling Planologisch Onderzoek van de gemeente Haarlem, over de mogelijke invloed van een weekmarkt op de winkels in Heemstede, hebben wij in beginsel besloten uw raad voor te stel- len een weekmarkt in te stellen en deze te doen houden od genoemd gedeelte van de Valkenburgerlaan. Een voorstel tot indeling van de markt, waarmee de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handelde commissie voor economische zaken en de Verkeerscommissie zich kunnen verenigen, is bij onze brief van 21 juli j.l. voorgelegd aan de bewoners van woningen aan de Valkenburgerlaan en in de omgeving van deze laan. Vele bewoners hebben via een enquêteformulier, opgesteld door een bewonerscomitë, alsmede via brieven aan ons kenbaar ge- maakt dat zij tegen een weekmarkt op de Valkenburgerlaan zijn. Hun bezwaren zijn o.m.: vrees voor vervuiling van de omgeving en vo°r geluidsoverlast; vrees voor grote toeneming van de parkeer-druk in de omgeving; vrees voor toeneming van het verkeer (o.m. bussen) in de Camplaan. Verder stellen enkele bewoners dat aan een markt hier geen behoefte bestaat. Met betrekking tot deze bezwaren merken wij het volgende op. Aan de kooplui die op de markt een standplaats innemen, zullen stringente voorwaarden worden gesteld met betrekking tot het schoon- maken van die standplaats. De rommel die nog overblijft, zal van gemeentewege worden opgeruimd. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 25