4e afd. 27 september 1984 103 Voor aanzienlljke geluidsoverlast behoeft o.i. niet te worden ge- vreesd. Od de bezwaren met betrekking tot de parkeerdruk in de omgeving en de extra belastinq van de Camolaan qaan wij hierna in. De instellinq van de weekmarkt is vervolqens opnieuw besproken in een (openbare) vergadering van de comnissie voor economische zaken. Ver- scheidene bewoners van de betrokken wijk waren hierbij aanwezig; de bezwaren teqen het houden van een markt op het noordelijke deel van de Valkenburgerlaan zijn daarbij toegelicht. Na deze vergaderinq hebben wij - mede naar aanleiding van hetgeen door leden van de commissie naar voren is gebracht - door het gemeente- lijk technisch bedrijf een rapport laten uitbrengen over de (on)moge- 1ijkheid de markt te houden op het gedeelte van de Raadhuisstraat tussen de Kerklaan en de Postlaan en omtrent de parkeermogelijkheden in de woonstraten ter weerszijden van het noordelijke deel van de Valkenburgerlaan. In het rapport, dat voor u ter inzage is gelegd, komt het bedrijf tot de konklusie dat de Raadhuisstraat op ver- keerskundige gronden moet worden afgewezen als plaats voor een markt; deze gronden zijn: - er is te weinig parkeerruimte; - een belangrijke uitrukroute van de brandweer wordt geblokkeerd; - het zuidelijke deel van de Binnenweg zal voor vrachtauto's alleen via de Kerklaan bereikbaar zijn; - aan het betrokken gedeelte van de Raadhuisstraat zijn 35 onder- nemers gevestigd, waarvan de meesten laad- en losruimte nodig hebben, welke door een markt in het gedrang komt. Wat de parkeerruimte in de omgeving van de Valkenburgerlaan betreft, wordt gesteld dat de beschikbare kapaciteit 200 plaatsen omvat, waartegenover naar schatting een behoefte staat aan eveneens 200 plaatsen (30 auto's die nu gewoonlijk op de Valkenburgerlaan staan, 50 welke nu in de direkte omgeving worden geparkeerd, 20 auto's van markthandelaren en 100 van marktbezoekers In het rapport wordt verder gesteld dat de verhoging van de verkeers- intensiteit op de Camplaan welke een gevolg zal zijn van afsluiting van de Valkenburgerlaan (van gemiddeld 300 auto's per uur tot ge- middeld 425 per uur), niet onoverkomenlijk zal zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 26