4e afd. 27 september 1984 103 Met deze konklusies kunnen wij ons verenigen. Wij voegen hieraan toe dat, mocht na enige tijd blijken dat in de straten in de omge- ving onaanvaardbare situaties ontstaan, er parkeer- en/of verkeer- regulerende maatregeien zullen worden getroffen. Wij zijn derhalve van oordeel dat de bezwaren niet zo ernstig zijn, dat op grond daarvan van het houden van een markt op de Valkenbur- gerlaan zou moeten worden afgezien. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel en de Kamer van Koophandel en Fabrieken adviseren de markt op woensdag te houden; zij hebben daar- bij gelet op het feit dat op alie andere werkdagen markt wordt ge- houden in Haarlem; weiiswaar wordt op woensdag markt gehouden in Zandvoort, maar er wordt niet verwacht dat die markt schade zal ondervinden van een Heemsteedse markt. Voor wat de openingstijden betreft, wordt geadviseerd deze af te stemmen op de in Haarlem geldende tijden, t.w. van 10 tot 16 uur. Wij kunnen ons met een en ander verenigen. V°°r de markt dienen uiteraard regels te worden gesteld. Daarbij bieden wij u een ontwerp-verordening op de markt aan (met toelich- ting) Wij merken op dat hierin niet is geregeld de instelling van een marktcommissie. Een dergelijke commissie, veelal samengesteld uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de markthandelaren, winkeliersverenigingen en consumenten, bestaat in veel gemeenten; zij heeft tot taak het gemeentebestuur te adviseren over alle aan- gelegenheden betreffende de markt. Gelet op het feit dat hier een raadscommissie voor economische zaken bestaat, waarin vertegenwoor- digers van de middenstand en van consumenten zitting hebben, zijn wij van mening dat het vooralsnog niet nodig is een marktcommis- sie in het leven te roepen. Over belangrijke aangelegenheden met betrekking tot de markt - zoals de brancheverdeling - zullen wij het advies van de raadscommissie vragen. Verder bieden wij u een ontwerp-verordening marktgelden aan. In dit ontwerp is het marktgeld-tarief gesteld op 2,80 per strekkende meter standplaats. of gedeelte daarvan. Dit bedrag is bepaald op basis - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 27