27 septerober 1984 103 d. dat hij genoegzaam verzekerd is tegen eisen tot het betalen van schadeloosstellingen, waartoe hij als gebruiker van een ver- koopinrichting op een markt krachtens wettelijke aansprakelijk- heidsbepalingen zou kunnen worden verplicht wegens aan derden toegebracht lichamelijk ietsel en wegens beschadiging van eigen- dommen van derden. Betrokkene dient jaarlijks over te leggen het bewijs dat de door hem terzake verschuldigde premie is voldaan. 2. Burgemeester en wethouders kunnen van het bepaalde in het eerste lid, onder c, in zeer bijzondere gevailen ontheffing verlenen. 3. Een marktkoopman wordt geacht aan het in het eerste lid, onder d, genoemde voorschrift te hebben voldaan, indien hij overlegt een geldig bewijs van 1idmaatschap van een organisatie welke voor al haar leden een collectieve verzekering als in het eerste lid onder d. bedoeld, heeft afgesloten. Artikel 14: 1. Bij de toewijzing van vaste plaatsen, waartoe op gezette tijden, doch tenminste eenmaal per jaar de gelegenheid wordt geboden, komen daarvoor allereerst in aanmerking de houders van vaste plaat- sen, die aan burgemeester en wethouders de wens te kennen hebben gegeven van standplaats te willen veranderen, zulks in volgorde, waarin zij op de in artikel 12, tweede lid, bedoelde lijst zijn ingeschreven. 2. Indien voor de markt een branche-indeling geldt, wordt hiermede rekening gehouden bij toepassing van het bepaalde in het voorgaande lid. Artikel 15: 1. Het recht op een vaste plaats vervalt: a. op eigen verzoek; b. bij overlijden van de standplaatshouder; c. wanneer niet langer wordt voldaan aan één of meer van de eisen gesteld in artikel 13, eerste lid; d. indien de standplaatshouder niet tenminste eenmaal per twee weken zijn plaats op de markt inneemt, zulks met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 20, 21 en 22. - 12 - 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 34