103 TOELICHTING OP DE MARKTVERORDENING. Ad artikel 1: Ter bevordering van de duidelijkheid zijn in het eerste artikel defi- nities gegeven van de meeste in de verordening gebruikte algemene be- grippen. Ad artikel 2: Wanneer een algemeen erkende christelijke feestdag, Nieuwjaarsdan, Kjp- ninginnedag of een bijzondere feestdag op de voor de markt vastgestelde dag valt, zal voor de markt in dezelfde week een andere dag kunnen worden aangewezen. Bij het kiezen van deze dag zal aan verschi 11 ende faktoren aandacht moeten worden besteed; te denken valt hierbij bijvoorbeeld aan een zo gunstig mogelijke dag voor het pu- bliek terwijl tevens rekening moet worden gehouden met de markten in de omgeving. Zou immers een dag gekozen worden, waarop het merendeel der kooplieden een andere markt heeft, dan zullen verscheidene koop- lieden verstek moeten laten gaan. Het is in dit verband noodzake- lijk met instanties, welke de belangen van de marktkooplieden behar- tigen, over de vervangende dag overleg te piegen. Uiteraard dienen zowel kooplieden als publiek vroegtijdig van één en ander in kennis te worden gesteld. Ad artikel 3: Met nadruk wordt erop gewezen, dat slechts dringende redenen tot het verplaatsen van de markt mogen leiden. Te denken valt bijvoor- beeld aan het verrichten van bestratings- en rioleringswerkzaamhe- den op het marktterrein. De ervaring heeft geleerd, dat marktverplaatsingen de kooplieden sterk in hun omzet benadelen. Het is dus ten enenmale onjuist de markt te verplaatsen terwille van een gebeurtenis, welke men op de marktdag op het marktterrein wil laten plaatsvinden. Ad artikel 4: Het aantal kooplieden dat een plaats op de markt moet innemen, be- - 23 - 4e afd. 27 september 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 47