4e afd. 27 september ldR" 103 Ad artikel 9: Deze verordening gaat ervan uit, dat in principe alle plaatsen op een warenmarkt periodiek als vaste plaatsen worden toegewezen, zulks met uitzondering van standwerkersplaatsen. Ad artikel 12: Om aan de houders van vaste plaatsen de nodige rechtszekerheid te verschaffen is het gewenst huneen bewijs te verstrekken, waaruit blijkt, dat zij hun plaats rechtens bezetten. Voor de op dit bewijs te vermelden omschrijving van de plaats ware zo mogelijk gebruik te maken van een nummering, welke vastligt op een ten kantore van de marktbeheerder berustende plattegrond van de markt. Ad artikel 13: Voornamelijk ter bescherming van de bonafide ambulante handelaar zijn in dit artikel een aantal voorwaarden opgenomen, waaraan een koopman om voor een vaste plaats in aanmerking te kunnen komen dient te voldoen. Voor wat betreft het voldoen aan publiekrechtelijke verplichtingen valt te denken aan het voldoen aan vestigingsregelingen, welke in het kader van de vestigingswet Bedrijven voor de ambulante handel zijn afgekondigd en aan de inschrijving bij het Centraal Registra- tiekantoor Detailhandel-Ambacht, ingevolge de Registratieverorde- ning voor het Hoofdbedrijfschap Detailhandel Van de standplaatshouders wordt voorts geëist, dat zij zich verze- keren tegen wettelijke aansprakelijkheidseisen. Ad artikel 14: Dit artikel regelt de toewijzing van vaste plaatsen op een waren- markt, welke toewijzing periodiek behoort te geschieden. Aangezien niet alle standplaatsen dezelfde mogelijkheden bieden is het van- zelfsprekend, dat in eerste aanleg aan vaste-plaatshouders de gele- genheid wordt geboden een naar hun oordeel betere standplaats te verkrijgen. Na hen kunnen de overige gegadigden voor een standplaats - 25 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 49