104 Uit de jurisprudentie blijkt echter dat het als een belang van de open- bare orde kan worden beschouwd dat niet een onbeperkt aantal vergunnin- gen wordt verieend. Een gemeentebestuur kan dus een beleid voeren, bij voorkeur vastgesteld in een beleidsnotitie inzake het aantal uit te geven standplaats- en ventvergunningeneventueel met aanwijzing van vast tijdstip, plaats van situering en dergelijke. Dit is ook in het belang van de rechtszekerheid en waarborgt dat ver- gelijkbare verzoeken om dezelfde reden worden afgedaan. Mede in verband met het vorenstaande is het gewenst de bepaling over het innemen van standplaatsen over te brengen naar een hoofdstuk "Ande- re onderwerpen betreffende de huishouding van de gemeente". Hetzeifde geldt voor het artikel met betrekking tot venten (artikel 19). Een ontwerp van nieuwe bepaiingen is opgenomen in bijgevoegd koncept- besluit. Wij zijn voornemens in aansluiting op de nieuwe bepalingen een beleids- notitie samen te stellen inzake het aantal standplaatsvergunningen en ventvergunningen. Een ontwerp hiervoor is voor u ter inzage gelegd. Over het ontwerp van de nieuwe artikelen van de A.P.V. en over ons voor- nemen tot het vaststellen van een beieidsnotitie hebben wij het oordeel gevraagd van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem e.o., de Centrale Vereniging voor de ambulante handelhet Kon. Ned. Onderne- mersverbond, het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en de Ondernemersvereniging "'t Heem". De reakties van deze instellin- gen liggen eveneens voor u ter inzage. Een lid van ons college is van oordeei dat los van de brancheverdeling uitsluitend het aantal standplaatsen dient te worden geregeid. Wij stellen u derhalve in meerderheid voor overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 4e afd. 27 september 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 58