104 op of aan de weg aan een openbaar water, dan wel op een andere - al dan niet met enige beperking - voor pubiiek toegankelijke en in de openlucht gelegen plaats: a. met een voertuig, een kraam, een tent of enig ander middei een standplaats in te nemen of te hebben teneinde handel te drijven of goederen ten verkoop uit te stallen of uitgestald te hebben; b. anderszins goederen uit te stallen of uitgestald te hebben om deze te koop aan te bieden, te verkopen of te verstrekken aan publiek. 2. Het is de rechthebbende op een perceei verboden toe te staan, dat daarop zonder vergunning van burgemeester en wethouders stand- plaats wordt ingenomen of goederen worden of zijn uitgestald als bedoeld in het eerste lid. 3. Het in het eerste lid onder b. gestelde verbod is niet van toepas- sing ten aanzien van het uitstallen of uitgestaid hebben van ge- drukte of geschreven stukken waarin gedachten of gevoelens worden geopenbaard ais bedoeld in artikel 7 van de Grondwet. Alsdan is ook het in het tweede lid gesteide verbod niet van toe- passing. 4. De in het eerste en in het tweede iid gestelde verboden zijn niet van toepassing op de markt in de zin van de marktverordening en op standplaatsen als bedoeld in artikel 24. 5. De vergunning bedoeld in het eerste lid wordt geyveigerd indien de aanvrager niet voldoet aan de eisen welke gelden ingevolge de Vestigingswet bedrijven 1954 en de daarop gebaseerde aigemene maatregelen van bestuur. 6. Een vergunning bedoeld in het eerste iid kan worden geweigerd: - in het beiang van de openbare orde; - in het belang van de verkeersveiiigheid; - in het belang van de zorg voor het uiteriijk aanzien van de ge- meente. Artikel 161b. Venten e.d. 1. Het is zonder vergunning van burgemeester en wethouders verboden in de uitoefening van de kleinhandel op of aan de weg of aan een - 4 - 4e afd. 27 september 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 60