104 openbaar water, aan een huis, dan wel op een andere - al dan niet met enige beperking - voor het publiek toegankelijke en in de open- lucht gelegen plaats aan willekeurige gegadigden goederen te koop aan te bieden, te verkopen of af te leveren. 2. Het in het eerste lid gestelde verbod is niet van toepassing: a. ten aanzien van het te koop aanbieden, verkopen of afleveren van gedrukte of geschreven stukken waarin gedachten of gevoe- lens worden geopenbaard als bedoeld in artikel 7 van de'Grond- wet; b. op het aan de huizen van vaste afnemers te koop aanbieden, ver- kopen of afleveren van goederen door - of door huisgenoten of personeel van - hem die dit doet ter uitoefening van zijn winkel- bedri jf c. op het te koop aanbieden of verkopen van goederen op de markt in de zin van marktverordening; d. op het te koop aanbieden, verkopen of afleveren van goederen op een standplaats bedoeld in artikel 161a, eerste lid, onder a. van deze verordening. 3. De vergunning bedoeld in het eerste lid wordt geweigerd indien de aanvrager niet voldoet aan de eisen welke gelden ingevolge de Vestigingswet bedrijven 1954 en de daarop gebaseerde algemene maatregelen van bestuur. 4. Een vergunning bedoeld in het eerste lid kan worden geweigerd: - in het belang van de openbare orde; - in het belang van de verkeersveiligheid. Artikel V. In artikel 162 wordt "X" gewijzigd in "XI". Artikel VI. In artikel 8 vervalt de vermelding van de artikelen 19, le lid, 25 en 68, le en 3e lid. - 5 - 4e afd. 27 september 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 61