GEWIJZIGD EXEMPLAAR 25 oktober 1984 1 5E WIJZIGING VERORDENING OP DE ALGEMENE BEGRAAFPLAATS 8E WIJZIGING VERORDENING BEGRAFENISRECHTEN Heemstede, 9 oktober 1984. Aan de raad, In de vergadering van uw raad van 29 september 1983 is de verordening op de algemene begraafplaats en de verordening begrafenisrechten gewij- zigd. Dit jaar bestaat hieraan wederom behoefte. In a^tikel 2, lid 2, van de verordening op de algemene begraafplaats is be paald dat de graven slechts voor direkte teraardebestelling worden uitge- geven. Meerdere malen is verzocht om voor overlijden een graf te mogen re- serveren. Eén en ander in verband met het bij testament regelen van een be grafenis of om nabestaanden niet met de regeling hiervan te belasten. Voorts is in artikel 3, onder lid 1, bepaald dat in graven en grafkelders uitsluitend mogen worden begraven personen die in Heemstede zijn overleden en personendie, hoewel elders overleden, op de dag van het overlijden in het bevolkingsregister van Heemstede waren opgenomen. In het raPPort van de werkgroep heroverweging uitgaven en inkomsten van maart 1981 is aanbevolen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om het begraven eveneens open te stellen voor overledenen uit de regio. In hoeverre beide mogelijkheden ingevoerd kunnen worden is afhankelijk van de vraa9 of de begraafplaats hiervoor, op termijn, voldoende ruimte biedt. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat het aantal begrafenissenon- der meer door toename van krematies, de laatste 20 jaar belangrijk is ver- minderd. Bedroeg het aantal begrafenissen in 1962 nog 211, in 1983 was dit aantal gedaald tot 137. Na invoering van bovengenoemde mogelijkheden zal het aantal begrafenissen, naar verwachting, met circa 10% toenemen. Uitgaande van dit gegeven is op het algemene gedeelte van de begraafplaats nog voldoende ruimte voor 36 jaar en op het rooms katholieke gedeelte voor 25 jaar. Bovendien zijn er nog 125 geruimde of nog te ruimen graven (is ge- lijk aan 375 begrafenissen) aanwezig, die zonder herindeling weer beschik- baar zijn. Tenslotte is er nog een groot aantal graven, die niet heruitge- geven kunnen worden voordat een herindeling heeft plaatsgevonden. Naar de mogelijkheid om dit gedeelte van de begraafplaats te sluiten en -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 23