2e afd. 25 oktober 1984 5E MIJZIGING LEGESVERORDENING 118 Heemstede, 9 oktober 1984. Aan de raad, In de raadsvergadering van 29 september 1983 is door uw college de 4ewij- ziging van de legesverordening vastgesteld. Evenals in 1983 het geval is geweest stellen wij u voor de tarieven trendmatig met 3% te verhogen. Van verhoging zijn uitgezonderd de bedragen welke ingevolge wettelijke be- palingen niet verhoogd mogen worden en de leges van abonnementen op raads- stukken, raadsverslagen enz. Daarnaast is er nog een beperkt aantal bedra- gen om praktische redenen niet verhoogd. Tevens willen wij van de gelegenheid gebruik maken het tarief voor de af- gifte van een vergunning bedoeld in artikel 1 van de Woonruimtewet 1947 te verhogen tot 50, Eén en ander konform lijst A, opgenomen in de aanbie- dingsnota bijstelling beleidsplan voorjaar 1984. Daarnaast is het, door het operationeel worden van de geautomatiseerde ad- ministratie, noodzakelijk een nieuw tarief vast te stellen voor het ver- strekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister en het verblijfsregis- ter. Voor het massaal verstrekken van inlichtingen werd in het verleden gebruik gemaakt van de citograaf-machine. Het tarief bedroeg 110,50 per uur met een minimum van 215,35. Het tarief van de komputer bedraagt 240,— per uur. Wij stellen u voor het tarief van de citograaf-machine te laten vervallen en een nieuw tarief van de komputer ad. 240,per uur in de verordening op te nemen. Voorts is er bij de herziening van de verordening rekening gehouden met de opmerkingen, vermeld in de brief van Gedeputeerde Staten d.d. 24 oktober 1983, nr. 58. Zo dient in artikel 3, lid 2, van de verordening, een maximum gesteld te worden aan de door te berekenen kosten bij het verstrekken van een vergun- ning. Gelet op de ervaringen in de praktijk stellen wij u voor het maximum voor een hinderwetvergunning te stellen op 10.000,--, voor een lozings- vergunning op 5.000,-- en voor een geluidhindervergunning op 3.000,--. In uw vergadering van 28 oktober 1982 heeft u besloten zo nodig inciden- teel een prijs per exemplaar te bepalen voor dikke rapporten welke op grond van de W.O.B. opgevraagd worden. Omdat deze redaktie de rechtszekerheid van -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 31