4e afd. 25 oktober 1984 123 UITBREIDING KAPACITEIT SCHOOLGEBOUW CRAYENESTERBASISSCHOOL Heemstede, 11 oktober 1984. Aan de raad, Als gevolg van toeneming van het aantal leerlingen van de Crayenester- school is het aantal verplichte leerkrachten van deze school op 1 augus- tus j.l. gestegen van 10 tot 11, waardoor er een tekort aan ruimte in de school ontstaat. De verklaring van toestemming van de minister van 26 februari 1980, welke ingevolge artikel 2, tweede lid, van de Wet beheersing huisvestingsvoorzieningen k.o.-l.o. is afgegeven voor de re- novatie en uitbreiding, hield in dat de school zes leslokalen ten behoe- ve van het lager onderwijs mag hebben, alsmede twee werklokalen ten be- hoeve van het kleuteronderwijs (de gemeenschapsruimte en het speellokaal blijven hierbij buiten beschouwing) In totaal mag de school dus acht klaslokalen hebben, terwijl er nu elf nodig zijn. Op grond van de laatste leerlingenprognose zal de Crayenes- terbasisschool op dit moment in aanmerking kunnen komen voor tien klaslo- kalen in de permanente sfeer plus eventueel één lokaal in de semi-perma- nente sfeer. Een wijziging van de verklaring van toestemming, in die zin dat toestemming wordt verkregen voor een schoolgebouw met een kapaciteit van tien permanente klaslokalen en één semi-permanent klaslokaal, is zeer gewenst. De uitbreiding van de kapaciteit van het schoolgebouw van de Crayenesterbasisschool kan gerealiseerd worden door het treffen van voor- zieningen op de verdieping van het gebouw. Op deze verdieping is reeds de voormalige gemeenschaps-c.q. personeelsruimte tot leslokaal verbouwd en een voormalige berging tot noodlokaal (beide voor rekening van de gemeen- te). Aangezien de school al de beschikking heeft over een noodlokaalis het gewenst dat dit lokaal wordt aangewend als semi-permanente voorzie- ning ten behoeve van de elfde klas. Er dienen derhalve nog voorzieningen getroffen te worden voor een tiende klaslokaal in de permanente sfeer. Wij zijn van mening dat door een verbouwing van de hobbyzolder tot les- lokaal binnen het bestaande schoolgebouw een tiende permanente voorzie- ning tot stand kan komen, welke, zowel uit onderwijskundig oogpunt, als- mede uit financieel oogpunt, zeer aantrekkelijk is.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 57