2e afd. 30 november 1984 132 1.4 Hllieu ïn september 1983 1s de milieuraad begonnen met zijn werkzaamheden. ln het afgelopen jaar en ook in de komende tijd 1s er in de verga- deringen van deze raad door betrokken gemeentelijke medewerkers re- gelmatig informatie verschaft over diverse onderwerpen (bijv. Hin- derwet) of bepaalde werkzaamheden (bijv. mi1ieukontroleurs)dit om de leden van de raad inzicht te geven in gemeentelijke aktiviteiten. Belangrijker is echter de aktieve opstelling van de leden van de raad. Oit uit zich o.a. in de pogingen een milieu- en natuurvoor- 1ichtingscentrum van de grond te krijgen, het (opnieuw) uitzetten van een natuurpad in Groenendaal en het organiseren van milieu-ak- ties (bijv. de milieumarkt). In I985 za' naar verwachting gewerkt gaan worden met het Hinderwet- uitvoeringsprogramma. Dit programma is momenteel in voorbereiding en zal de volgende onderdelen kennen: inventarisatie, registratie, kontroleprogramma, werkvoorraadprioriteitsteiling, toepassing Hinderwetinstrumentarium en financiën. Het programma, voor de op- stelling waarvan een rijksbijdrage is verkregen, zal moeten leiden tot een meer verantwoorde en bestuurlijk ondersteunende uitvoering van de oudste milieuwet. De indertijd door het gewest Kennemerland uitgebrachte nota over gescheiden inzameling van afvalstoffen 1s nog zeker niet op alle onderdelen tot uitvoering gebracht. Zo wordt op het gebied van de inzameling van probieemstoffen (batterijen, fotochemikaliën, ver- fresten e.d.) overleg gevoerd over het kreëren van inzameldepots, zowel op provinciaal als gemeentelijk niveau. Wellicht dat voor de gewestgemeenten aktiviteiten gekombineerd kunnen worden. De burgers zover te krijgen dat deze afvalstoffen inderdaad apart wor- den ingezameld, is nog een probieem op zich. Goede en veelvuldige vooriichting zal een eerste vereiste zijn. Met betrekking tot de gemeentelijke aktiviteiten op het gebied van de 'nzameling van oud papier kan gemeld worden, dat de instellingen en verenigingen die nu reeds oud papier inzamelen zich niet erg enthousiast hebben getoond voor de aan hen voorgelegde gemeentelij- ke suggestie. Deze suggestie houdt in, dat de gemeente wordt inge- deeld in een aantal wijken. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 35