132 Elke inzamelende verenlgiog of instelling krijgt één of meer wijken toegewezen waarin zij het alleenrecht tot inzameling zal hebben. Op deze wijze zou zowel in elk gedeelte van Heemstede oud papier wor- den ingezameld als een regelmaat in het inzamelen bereikt worden waar de burgers rekening mee kunnen houden. Een gemeentelijke subsidie ter aanmoediging behoort tot de mogelijkheden. Met o.a. degenen die wel positief gereageerd hebben, wordt verder overleg gevoerd over de mogelijkheden tot verhoging van de in Heem- stede ingezamelde hoeveelheden. 5 Voiksgezondheid De minister van welzijn, volksgezondheid en kultuur heeft te kennen gegeven de Wet voorzieningen gezondheidszorg te willen omzetten in de Wet Gezondheidszorg en Maatschappelijke Dienstverlening, welke wet het gehele terrein van de gezondheidszorg en belangrijke delen van de maatschappelijke dienstverlening zai gaan omvatten. Deze wet zou in werking moeten treden op 1 januari 1985. De reeds ontwikkelde aktiviteiten op grond van de WVG zullen doorgang moeten vinden om t.z.t. bij deze nieuwe wet aan te sluiten. Dit geldt dus ook voor het integraal invoeringsprojekt zoals dit o.a. voor de regio Kenne- merland moet gaan lopen. Er is inmiddels tussen de regio-gemeenten en de provincie overeen- stenming bereikt over de bestuursorganisatorische maatregelen. Ge- deputeerde Staten hebben de rapportage hierover doen toekomen aan de staatssecretaris met het verzoek hiermee in te stemmen en over te gaan tot formalisering van het integraal invoeringsprojekt in Midden- en Zuid-Kennemerland. De integrale invoering zou per 1 janu- ari 1985 plaats moeten hebben. Inmiddels heeft de staatssecretaris toegezegd, dat er gelden beschik- baar worden gesteld, gebaseerd op f 3,-- per inwoner. Op basis van deze gelden zal o.a. een drietal deskundigen op part- time basis bij het gewest worden aangesteld. Voorts zal er in de komende jaren worden gewerkt aan het onderzoeken van de mogefijkheden tot het oprichten van een basisgezondheidsdienst. Dit laatste is een verplichting, welke is opgenomen in de WVG. -7- afd. 30 november 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 36