132 1.7.2 Voormalig "Broederhuis" aan de Herenweg De in onze'vorige aanbiedingsnota aangekondlgde ontwikkelingen heb- ben geleid tot indiening door een ontwikkelaar van een plan hetwelk voorziet in de realisering van 9 appartementen in het Broederhuis en twee appartementsgebouwen met in totaal 23 woningen op het achter- terrein, een en ander in de ongesubsidieerde koopsektor. Een voorstel tot verkoop van gebouw en bijbehorend terrein zal u binnenkort bereiken. 1.7.3 Vervanqende nieuwbouw Eind september 1984 worden de eerste nieuwbouwwoningen in de Banka- straat opgeleverd. Als met behulp van de vrijkomende wisselwoningen in Merlenhoven ge- zorgd kan worden voor tijdelijke huisvesting van een aantal van de huidige bewoners, kan begin november 1984 gestart worden met de sloop van 22 in slechte staat verkerende woningen in de Eikenlaan. In het najaar van 1985 kunnen de geplande 21 nieuwbouwwoningen ter beschikking komen van de woningvereniging "Berkenrode". Voor het aan de Cruquiusweg vrijgekomen terrein is een plan ont- wikkeld voor de bouw van 6 driekamer- en 6 vierkamerwoningen. ln verband met het aan de zijde van de Cruquiusweg heersende geluid- niveau, zullen deze woningen een woonkamer krijgen die op de tuin gericht is. Evenals de woningen in de Bankastraat en de Eikenlaan, zullen deze woningen gebouwd en geëxploiteerd worden met rijkssub- sidie. Verwacht wordt dat in het najaar gestart kan worden met de bouw. Momenteel vindt overleg plaats met een bouwondernemer omtrent moge- lijke woningbouw op het zogenaamde "Bijenkorfterrein" en op het ter- rein van de voormalige Smederij Kanger aan de Lombokstraat. Gestreefd wordt naar de bouw van eengezinswoningen met een koopprijs die vergelijkbaar is met de stichtingskosten van een woningwetwoning. Bekeken zal worden in hoeverre een "premie-C" subsidie verkregen kan worden. Oe start van de bouw zal vermoedelijk in 1985 plaatsvinden. -11- 2e afd. 30 november 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 40