2e afd. 30 november 1984 132 ad b. Leefmi1ieuverordeninq De leefmilieuverordening kan worden gezien als een instrument voor het gemeentebestuur op basls waarvan dreigende of reeds ingetreden achterultgang van de woon- en werkomstandigheden in een daarvoor aangewezen gebied (of gebieden) kan worden ge- weerd of gestuit. ad c. 1nspraakverordening Bij het gemeentelijk beleid voor de stadsvernieuwing moet de bevolking worden betrokken. In de wet is daarom bepaald, dat de raad een verordening vaststelt met regels voor de manier waarop ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben bij het gemeentelijk stadsvernieu- wingsbeleid worden betrokken. ad d. Subsidieverordening. In de subsidieverordening moet de gemeente vastleggen hoe en voor welke aktiviteiten zij subsidie voor stadsvernieuwing ver- leent aan natuurlijke personen en rechtspersonen. Voor de onder c. en d. genoemde verordeningen worden door de VNG modellen ontworpen. Bezien zal worden in hoeverre deze modellen gebruikt kunnen wor- den voor de in Heemstede vast te stellen regelingen. Financiële konsekwenties van de Het op de stads- en dorpsvernieuwing. Voor 1985 is van rijkswege een bedrag van circa 1 miljard beschik- baar gesteld voor de uitvoering van stadsvernieuwingsaktiviteiten. Daarbij is bepaald, dat gemeenten die aanspraak kunnen maken op 1 promille of meer van dit bedrag, de beschikking krijgen over een eigen stadsvernieuwingsfondsDeze gemeenten krijgen rechtstreeks gelden van het rijk. De overige gemeenten zijn aangewezen op een provinciaal stadsvernieu- wingsfonds, waarin een bedrag wordt gestort, dat gebaseerd is op de som van de voor de desbetreffende gemeenten berekende promillages. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 42