2e afd. 30 november 1984 132 In een begln aprll jl. verschenen clrkulaire heeft de staatssecre- taris Van Leijenhorst aangekondigd dat scholen die in een regio met elkaar samenwerken, m.i.v. 1 januari 1985 een extra rijkssubsidie kunnen krijgen van 4,-- per leerling per jaar. Scholen voor kleuteronderwijs en voor gewoon lager onderwijs kunnen hlervoor in aanmerking komen als zij vöör 1 oktober 1984 een af- spraak hebben gemaakt over samenwerking en overleg en deze afspraak schriftelijk bij het ministerie hebben ingediend. De SABD Zuidwest-Kennemerland heeft een model voor de opzet van een dergelijk regionaal overleg 1n de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort ontwikkeld. Alle betrokken schoolbesturen hebben inmiddels verklaard met deze opzet 1n te stemmen, z1j het dat de besturen van de r.k. scholen hlerbij een voorbehoud hebben gemaakt in verband met landelijke samenwerking. De desbetreffende nota van de SABD zal blnnenkort aan de orde komen in een vergadering van de commlssie voor onderwijs en vorming. Met betrekking tot de financiën van de dienst merken wij op dat de begroting voor 1985 een totale bezuinlging van bljna 70.000,-- aangeeft. In de brief waarbij de begroting werd aangeboden, heeft het bestuur o.m. opgemerkt dat dit resultaat kon worden verkregen door ingrij- pende bezuiniginaen in voorgaande jaren en door het verkrijgen van rijkssubsidie. Over de besteding van een extra bedrag aan rijkssubsidie voor 1984 (totaal ruim 50.000,— vindt nog overleg plaats; het bestuur van de dienst heeft gevraagd dit bedrag te mogen besteden ten be- hoeve van noodzakel1jke wijzigingen in de opzet en de uitvoering van ondersteuning en begeleiding; konkreet betekent dit besteding ten behoeve van informatika en computergebruik in het basisonder- wijs en voor de uitbouw van het informatiepunt voor het onderwijs in het kader van een verder te ontwikkelen "onderwijswerkplaats" binnen de SABD. Ons college heeft reeds verklaard hiermee 1n te stemmen. -22-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 52