2e afd. 30 november 1984 132 2. BEGROTING 1985 De ontwerpbegrotlng gaat uit van een prijsstljging van 0en de salarlskosten naar het salarispeil van 1 januari 1984. Wel is re- kening gehouden met een prijskompensatie in 1984 van 2%. De begroting is opgesteld konform de nieuwe komptabi1iteitsvoor- schriften. Hiertoe werd eerst de begrotlng 1984 "omgebouwd". Daardoor wordt het eventuele verloop in de ramingen zichtbaar gemaakt. De voorlopige rekeningscijfers voor 1983 zijn niet op deze manier gerubriceerd. Publikatie in de begroting is daarom geheel achter- wege gebleven. 2.1 Heroverweqinq In het koncept zijn verwerkt de gevolgen van de heroverweging zoals deze afgelopen voorjaar aan de orde is geweest. In tegenstel- ling tot de presentatie vorig jaar zijn voorshands in de koncept- begroting alle projekten ten gevolge van de heroverweging geschrapt. Dit betreft dus zowel de projekten van lijst B, waarover een defi- nitief besluit is genomen, als die van Hjst A, die 1n de priori- teitstel1ing betrokken zijn. Met betrekklng tot de laatste projek- ten wordt bij het dekkingsplan bezien 1n hoeverre, gelet op de financiële ruimte, opnieuw opvoeren mogelljk is. 2.2 Bestuursapparaat Konform de mededeling die wij dit voorjaar hebben gedaan is thans een kostenplaats bestuursapparaat opgenomen. Hierdoor is het moge- lijk de kosten van de gemeentesecretarie te verdelen over de ver- schillende zorggebieden (hoofdfunkties) waarover het bestuur van de gemeente zich uitstrekt. Basis voor de verdeling van de kosten is de tijdsbesteding van de medewerkers. Hierop zijn enkele verfijningen aangebracht. Zo is bij de verdeling van de saiariskosten rekening gehouden met het salarisniveau van betrokkenen. Bij de verdeling van de kosten van het raadhuis is tevens rekening gehouden met het ruimtebesiag. -27-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 57