2e afd. 30 november 1984 132 op de vergoedingen, vermeld in hierboven genoemde cirkulaire, zoals deze tot 1 augustus 1985 zullen gelden. De gevolgen van de opheffing van de Dreefschool zijn thans volledig in het koncept verwerkt. Mede hierdoor is het bedrag per leerling verlaagd van 701,50 tot 642,30, inkl. 38,75 voor administratiekosten. Bij het kleuteronderwijs is het bedrag van de overschrijding per kleuter gedaald van 357,33 tot 275,95 inkl. 38,75 voor admi- nistratiekosten. Het bedrag per lokaal is gedaald van 7.087,45 tot 4.856,75. De verlaging van de taakverlichting met één schooltijd per week en een verhoging van het aantal kleuters zijn de oorzaken van de verla- ging van de overschrijding per kleuter. De lagere overschrijding per lokaal wordt veroorzaakt door vennindering van de kosten voor onderhoud als gevolg van de heroverweging. Daarnaast zijn de kosten voor verlichting, verwarming en schoonhouden op basis van de meest recente gegevens lager geraamd. De verlaging van de overschrijding wordt verder be'invloed doordat voor één lokaal meer rijksvergoeding wordt ontvangen. 2.5 Bibliotheek Als gevolg van de nieuwe begrotingsvoorschriften zijn de lastenra- mingen ogenschijnlijk lager dan voorheen. Werden voorheen de uit- gaven bruto geraamd met daar tegenover een ontvangst wegens terug- ontvangst van omzetbelasting, thans vindt raming plaats exklusief de terug te ontvangen belasting. Uitgaande van ongewijzigd beleid is rekening gehouden met een verho- ging van de uitleengelden voor de fonotheek, konform de eerder door u genomen beslissing. Gelet op de ontvangsten gedurende de eerste maanden van dit jaar menen wij dat afgezien zou moeten worden van deze tweede fase van de voorgenomen verhoging. In piaats daarvan stellen wij voor het budget voor aanschaf van pla- ten en cassettes met hetzelfde bedrag te verlagen, zodat budgettair geen verzwaring optreedt. De raming voor kosten van huisvesting is gebaseerd op het gebouw Kerklaan 61. De kapitaallasten van de v.m. Dreefschool worden in 1985 ten laste van de kapitaaldienst gebracht. -30-.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 60